StoryEditorWypadki

Małżeństwo rolników zgubiło świnię. Grozi im rok więzienia!

20.09.2021., 12:09h
Do niecodziennego wypadku doszło w Biłgoraju. 23-latek najechał na worek, w którym było ... żywe prosię. Zwierzak uciekł a mężczyzna wezwał policję. Mundurowi po przybyciu na miejsce zastali małżeństwo, które biegało za świnią po polu. Trafią przed sąd. Dlaczego?

Biłgoraj: Najechał audi na świnię w worku

Do niecodziennego wypadku doszło w Biłgoraju na ul. Granicznej.
- 23-latek wezwał policjantów po tym, jak jadąc swoim audi najechał na worek, w którym coś się ruszało. Okazało się, że w środku znajdowała się ... świnia – informuje młodszy aspirant Joanna Klimek z KPP w Biłgoraju.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, zastali zgłaszającego mężczyznę oraz dwie osoby, które próbowały złapać prosiaka ganiając go po pobliskich polach. Okazało się, że było to małżeństwo z gminy Biłgoraj, które tego dnia kupiło zwierzę.

Z przyczepki wprost pod nadjeżdżające auto

Jak wstępnie ustalili policjanci, 55-latka wraz z 52-letnim mężem kupili prosiaka, zapakowali go w worek i wsadzili na przyczepkę. W trakcie transportu, świnia przegryzła worek i wypadła w nim z przyczepki wprost na drogę, gdzie trafiła pod koła nadjeżdżającego audi. Na szczęście, ani kierującemu pojazdem, ani zwierzęciu, nic się nie stało.

Właściciele zwierzaka dopiero po przyjeździe do domu stwierdzili, że zgubili świnię, wrócili więc na miejsce, żeby ją złapać.

Rolnikom grozi nawet rok więzienia

Dalsze czynności policjantów wykazały, że małżeństwo złamało przepisy Ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. Zabrania ona m.in. przewożenia zwierząt bez wymaganego świadectwa zdrowia wystawionego przez lekarza weterynarii oraz handlu zwierzętami z naruszeniem wymagań weterynaryjnych. Małżeństwo stanie więc przed sądem, grozi im kara nawet do roku pozbawienia wolności.

Krzysztof Janisławski

Fot Pixabay/ilustracyjne

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. kwiecień 2024 05:44