StoryEditorPolicja

Niecierpliwy rolnik jechał Ursusem po pijaku. Grozi mu 5 lat więzienia

27.02.2020., 15:02h
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierującemu ciągnikiem rolniczym, któremu śpieszono było za kierownicę. Mężczyzna wsiadł do Ursusa i w dodatku było pod wpływem alkoholu. Zatrzymała go przeworska policja.

Jawornik Polski: traktorzysta z promilami za kierownicą Ursusa

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy marki Ursus. Jak się okazało, za kierownicą pojazdu siedział nietrzeźwy mieszkaniec Jawornika Polskiego (gm. Jawornik Polski, woj. podkarpackie). Badanie alkomatem stanu trzeźwości kierującego ciągnikiem wykazało ponad 1 promil alkoholu.


Niecierpliwy rolnik jechał Ursusem po pijaku. Grozi mu 5 lat więzienia

Śpieszono mu było za kierownicę, to jeszcze sobie poczeka

Pomijając fakt, że kierowca Ursusa był pijany i nie powinien siadać za kierownicą, to w dodatku mężczyzna miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz ten miał mu upłynąć w marcu 2020 roku. Kierowcy jednak się spieszyło, żeby ponownie siąść za „kółkiem”, czym złamał prawo.

Za samo złamanie sądowego zakazu niecierpliwemu kierowcy grożą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Do tego dochodzi jeszcze przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień. Ponadto obligatoryjnie sąd ponownie zatrzyma kierującemu ciągnikiem uprawnienia - w przypadku recydywy - nawet dożywotnio.

Michał Czubak
fot. KPP Przeworsk

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 15:35