StoryEditorPożar

Ogromny pożar gospodarstwa pod Lęborkiem [ZDJĘCIA, FILM]

07.01.2021., 06:01h
22 strażackie zastępy walczyły z ogniem w Janowicach, gdzie w płomieniach stanęła stodoła wypełniona balotami słomy oraz maszynami. Akcja gaśnicza trwała aż 17 godzin. Straty rolnika są ogromne, ponieważ strop stodoły zawalił się na maszyny.

Lębork: Ogromny pożar gospodarstwa w Janowicach

W jednym z gospodarstw rolniczych w Janowicach (woj. pomorskie) 3 stycznia 2021 roku tuż po godzinie piątej rano wybuchł pożar. Ogień obejmował budynek gospodarczy o wymiarach 70m x 25m x 8m. Konstrukcja w całości wypełniona była balotami słomy oraz maszynami rolniczymi.

W wyniku działania ognia zawaliła się metalowa konstrukcja dachu, co w połączeniu z wysoką temperaturą jeszcze bardziej utrudniło akcję gaśniczą strażackim zastępom.

17 godzin strażacy ratowali płonące gospodarstwo

To było widać po czasie trwania akcji gaśniczej. Na miejscu pracowały 22 zastępy, które przez 17 godzin zmagały się z płomieniami. Strażacy nie tylko gasili palący się budynek gospodarczy, ale także chronili przed płomieniami dwa inne budynki, które sąsiadowały z palącym się obiektem.

Co doprowadziło do pożaru stodoły?

Oprócz straży z powiatu lęborskiego swoje działania na miejscu prowadzili również policjanci. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.
Nie wyklucza się, że płomienie były efektem celowego działania. Jednak potwierdzone to będzie dopiero wówczas, gdy opinię w sprawie przyczyny powstania ognia wyda ekspert z dziedziny pożarnictwa.

Michał Czubak
Fot. PSP Gdańsk

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. luty 2024 21:04