Pozar gospodarstwa, pozar, pozar stodolyfot. PSP Pleszew
StoryEditorPożar

Ogromny pożar gospodarstwa w Wielkopolsce. 0,5 MLN złotych strat rolnika [FOTO]

08.02.2022., 06:02h
W pożarze gospodarstwa pod Gizałkami rolnicy stracili maszyny rolnicze, pasze i dwa budynki. Szczęśliwie udało się uratować bydło, ale i tak straty gospodarzy są ogromne - oszacowano je aż na 500 tys. złotych! Teraz od solidarności rolniczej zależy czy rolnik zdoła podźwignąć się po tej katastrofie. Jak można mu pomóc?

Pleszew: ogromny pożar gospodarstwa rolnego

W nocy 30 stycznia 2022 roku na terenie jednego z gospodarstw w gminie Gizałki (woj. wielkopolskie) wybuchł pożar w gospodarstwie rolnym. Ogień zauważono około godziny 2 nad ranem.

Gdy na miejsce przyjechały pierwsze strażackie zastępy, niemal cała stodoła znajdowała się w płomieniach. Te szybko się rozprzestrzeniały i zagrażały pozostałym budynkom, w tym oborze.

Strażacy podjęli działania w natarciu na ogień oraz w obronie przed nim. Rozpoczęto także ewakuację cieląt, które znajdowały się w oborze. Wszystkie zwierzęta uratowano.

Niestety cała stodoła została zniszczona. Wraz z nią spaleniu uległy zapasy słomy oraz maszyny rolnicze i urządzenia. W sumie straty oszacowano na około pół miliona złotych.

Zbiórka na odbudowę spalonego gospodarstwa

- Nasza sytuacja finansowa jest bardzo trudna i sami nie damy rady tego zrobić. Wierzymy, że każdy, chociaż najmniejszy wkład, każda złotówka, przybliży nas do odbudowy budynku gospodarczego, niezbędnego do dalszego funkcjonowania naszego gospodarstwa – napisała w opisie publicznej zbiórki poszkodowana rodzina rolników.

Jak wskazuje poszkodowany rolnik, pieniądze będą im potrzebne na materiały budowlane i odbudowę budynku, maszyny i urządzenia rolnicze oraz zakup płodów rolnych.

- Dziękujemy za każde dotychczasowe wsparcie - każda najdrobniejsza pomoc pozwala lżej nam spoglądać w przyszłość. Liczymy na Państwa dobre serce – dodaje rolnik.

Liczy się każda złotówka.

Środki finansowe na pomoc w odbudowie gospodarstwa można wpłacać w serwisie zrzutka.pl

Michał Czubak
Fot. PSP Pleszew

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. listopad 2023 03:22