StoryEditorWypadki

Osobówka zepchnęła ciągnik do rowu. Ranny rolnik [FOTO]

05.06.2021., 12:06h
Traktorzysta w szpitalu, a ciągnik rolniczy oraz osobówka w rowie. To skutek zderzenia obu pojazdów, do którego doszło w Szczuczynie (woj. podlaskie) na ul. Granicznej. Powodem zderzenia pojazdów był alkohol we krwi jednego z uczestników.

Białystok. Osobówka staranowała ciągnik w Szczuczynie

Zderzenie pojazdów miało miejsce 28 maja wcześnie rano, bo około godziny 6. Na miejsce zadysponowano strażaków, w tym także ochotników z miejscowej jednostki w Szczuczynie (woj. podlaskie), a także załogę pogotowia ratunkowego oraz policję.

W wyniku zderzenia pojazdów poszkodowany został rolnik kierujący ciągnikiem. Jego ambulans przetransportował do szpitala. Kierowca osobówki nie wymagał pomocy medycznej.

Najechanie na tył zakończone wjazdem do rowu

Dość szybko policja ustaliła przebieg zdarzenia. Winnym w tym przypadku okazał się być kierowca osobowego auta, który najechał na tył ciągnika rolniczego i razem z traktorem wpadł następnie do rowu.

Jeszcze szybciej ustalono, dlaczego kierujący Mercedesem doprowadził do zderzenia. Okazało się, że był pijany. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego osobowym samochodem ponad 1,5 promila alkoholu. Został on zatrzymany do wytrzeźwienia i przedstawienia mu zarzutów.

Michał Czubak
Fot. OSP Szczuczyn

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. kwiecień 2024 16:42