StoryEditorKonkurs

Ostatnia szansa na wygranie konkursu na Innowacyjnego Rolnika

03.02.2020., 19:02h
Nawet niewielkie gospodarstwo przy niewielkich inwestycjach może wygrać konkurs na Innowacyjnego Rolnika. W tym konkursie zwyciężą gospodarstwa, które w pomysłowy sposób poprawiają opłacalność produkcji rolniczej. Na zgłoszenia zostało już niewiele czasu. 

Coraz mniej czasu na zgłoszenia do konkursu na Innowacyjnego Rolnika 

Tylko do niedzieli 9 lutego 2020 roku można zgłaszać się do udziału w konkursie na „Innowacyjnego Rolnika”.
Plebiscyt jest organizowany wspólnie przez „Tygodnik Poradnik Rolniczy” i fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, aby promować rolników, którzy dzięki nieszablonowemu podejściu do rolnictwa znacznie poprawili funkcjonowanie swojego gospodarstwa lub przyczynili się do znacznych oszczędności w działalności rolniczej. 

Innowacyjność to nie tylko nowoczesne maszyny czy ciągniki, to nowe technologie, które dają możliwości większego zarobku i rozwoju gospodarstw rolnych – wskazuje Krzysztof Podhajski, prezes fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. 

 

Innowacyjne mogą być także małe gospodarstwa

Co istotne, żeby być innowacyjnym, nie trzeba mieć ogromnego gospodarstwa.
Najlepszym przykładem na to jest Bogusław Wencel, który ma trzyhektarowe gospodarstwo w województwie łódzkim. Wygrał poprzednią edycję konkursu na „Innowacyjnego Rolnika” dzięki pomysłowi na produkcję i sprzedaż makaronów o wielu smakach, do wytwarzania których wykorzystuje wyłącznie warzywa i zioła z własnego gospodarstwa. Do tego wprowadził kilka rozwiązań ograniczających wydatki na energię elektryczną i chroniące środowisko. 

W poprzedniej edycji konkursu „Innowacyjny Rolnik” jednym ze zwycięzców został Bogusław Wencel, który prowadzi małe gospodarstwo  

W poprzedniej edycji konkursu „Innowacyjny Rolnik” jednym ze zwycięzców został Bogusław Wencel, który prowadzi małe gospodarstwo 

 

Nagradzamy gospodarstwa, które potrafią w pomysłowy sposób poprawić opłacalność

– Nasz konkurs ma pokazać, w jaki sposób rolnicy dzięki swojej kreatywności czy wręcz kombinowaniu przyczyniają się do zwiększenia opłacalności swojego gospodarstwa, zwłaszcza w tych trudnych dla rolników czasach – podkreśla Paweł Kuroczycki, redaktor naczelny „Tygodnika Poradnika Rolniczego”.

Tytuł Innowacyjnego Rolnika zostanie przyznany w czterech kategoriach: 

  • Innowacyjne gospodarstwo rodzinne
  • Innowacyjne gospodarstwo agroturystyczne
  • Innowacyjny rolniczy handel detaliczny i sprzedaż bezpośrednia; 
  • Innowacyjne przedsiębiorstwo na wsi

 

Jakie nagrody i jak zgłosić się do konkursu na Innowacyjnego Rolnika

Zwycięzca każdej z kategorii oprócz tytułu Innowacyjnego Rolnika otrzyma laptop wraz z oprogramowaniem 365FarmNet ułatwiającym prowadzenie gospodarstwa i służącym do precyzyjnego rolnictwa. 

Zwycięzców plebiscytu poznamy podczas Europejskiego Forum Rolniczego w Jasionce 20–21 marca 2020 roku.

Więcej informacji o konkursie oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej www.innowacyjnyrolnik.pl.        

 

Paweł Mikos
Fot. Paweł Mikos

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. październik 2023 04:31