StoryEditorWiadomości rolnicze

PiS obiecuje a Kołodziejczak władzę punktuje [WIDEO]

04.06.2022., 13:06h
– Tutaj bawi się kasta ludzi, która za nasze pieniądze kupuje sobie dobre wygodne życie – tak Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii komentował konwencję PiS. Na niej władza składała kolejne obietnice wyborcze. – A jakie zrealizowali do tej pory? – pytał Kołodziejczak.  

PiS zapowiada walkę z inflacją. "Perspektywa Turcji jest niszcząca dla gospodarstw domowych"

W sobotę 4 czerwca 2022 roku odbyła się konwencja PiS-u w pod warszawskich Markach dokładnie w Mareckim Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym odbyła się konwencja PiS-u, podczas której przedstawiciele partii rządzącej złożyli kolejne obietnice obywatelom. Jednak w jeszcze większym stopniu wyliczano dotychczasowe działania rządu.

Podczas swojego przemówienia, Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości i jednocześnie wicepremier, wskazywał na wzrost dochodów budżetowych państwa, które przez ostatnie 7 lat wzrosły o 205,7 mld złotych. Jarosław Kaczyński zwracał uwagę także na działania, które mają zniwelować częściowo skutki inflacji, w tym obniżenie stawki VAT na paliwa, na gaz czy na żywność. Prezes PiS zapewniał także, że władza wkrótce opanuje inflację.

– Musimy to uczynić, bo perspektywa Turcji (gdzie inflacja przekracza 70% – red.) jest dla gospodarstw domowych straszliwie niszcząca. Nie chcę powiedzieć, że w tym przypadku daliśmy radę, ale ją damy – przekonywał Jarosław Kaczyński.

Lider Zjednoczonej Prawicy wskazywał także na ogromny wzrost wydatków na świadczenia dla seniorów. Z wyliczeń podanych przez Marlenę Maląg, minister pracy i polityki społecznej, dodatkowe wsparcie dla seniorów w tym roku w ramach waloryzacji rent i emerytur oraz wypłaty tzw. 13 i 14 emerytury wyniesie 44 mld złotych.

Politycy ekipy rządzącej wskazywali także, na ostatnie działania związane z poprawą jakości życia na obszarach wiejskich, w tym na próbę odbudowy połączeń autobusowych czy przywracanie posterunków policyjnych w mniejszych miejscowościach.

Kołodziejczak: PiS rządzi od 7 lat, a ludziom nie żyje się lepiej

Przedstawicielom rządzącej ekipy humory mogli popsuć działacze AgroUnii na czele z Michałem Kołodziejczakiem, który wyliczał wcześniejsze obietnice, które do dzisiaj nie zostały zrealizowane.

- Usłyszeliśmy, jak Jarosław Kaczyński mówi, na co są wydawane pieniądze, co ile kosztuje tak, ale to nasze pieniądze, a nie Jarosława Kaczyńskiego, czy kogokolwiek innego. To oni są dzisiaj ludźmi, którzy powodują likwidowanie na dzień dzisiejszy 50 gospodarstw rocznie. Za chwilę będą likwidowane kolejne elementy naszego życia. Odbywa się to wielką ceną. Ceną za którą płacą wszyscy obywatele – zaznaczył Michał Kołodziejczak. – Pomimo tego, że nie zrealizowali wielu obietnic, które składali nam przez cały czas ich rządów, a to już 7 lat, to nam żyje się lepiej? Nie wiem, ja tego nie czuję – dodał.

Jak uważa lider AgroUnii, strategia Prawa i Sprawiedliwości jest taka, żeby dać ludziom nadzieje i żeby ludzie tą nadzieją żyli. To obiecywali przez ostatnie lata i dalej obiecywać będą.

Tutaj bawi się kasta ludzi, która za nasze pieniądze kupuje sobie dobre wygodne życie

– Pewnie usłyszymy za chwile kolejne zapowiedzi. Nie 500, a 700+, usłyszymy, że Spółki Skarbu Państwa dużo zarabiają, ale to trzeba czytać inaczej. Te Spółki Skarbu Państwa nas ograbiają. Tutaj bawi się kasta ludzi, która za nasze pieniądze kupuje sobie dobre wygodne życie. My się kompletnie na to nie zgadzamy – dodaje.

Dalsza część artykułu pod materiałem Wideo

– Sami widzimy, kto za to wszystko płaci. Na przykładzie cen nawozów, paliwa, energii(…) My za to wszystko płacimy i dzisiaj znowu jesteśmy ogłupiany tym, że znowu ktoś nam coś da. Tu nikt nam nic nie daje. My im płacimy, a oni nam coś oddają – dodał Michał Kołodziejczak.

Były już dotacje świnia+, krowa+, a teraz będzie węgiel plus i chrust plus?

Swojej niezadowolenie z rządów ekipy PiS wyraził także Filip Pawlik, rolnik z okolic Środy Wielkopolskiej i jeden z liderów AgroUnii w Wielkopolsce.- Od 2015 roku rządzi PiS, widzicie jak to wygląda, co chwila rosną ceny nawozów, jest drożyzna, wysokie ceny paliw, to wszystko nam Polakom zabierają. Dwa lata temu słyszeliśmy o świniach plus, krowach plus. Dzisiaj może usłyszymy o węglu plus – mówił Filip Pawlik.

- Ja jako producent, producent warzyw się na to nie zgadzam. Ceny warzyw obecnie są na poziomie takim, jak były rok, dwa temu, a nawet 5 lat temu. Koszty produkcji natomiast poszły w górę nawet o 300%.

Ceny węgla to jeden z ważniejszych tematów dla mieszkańców wsi w ostatnim czasie. AgroUnia przyjechała na miejsce z toną węgla jako symbolem drożyzny.

– Skandaliczna sytuacja, kiedy widzimy węgiel, który w skupie kosztuje od 500 zł za tonę do maksymalnie 900 złotych za tonę. Ktoś sprzedaje go za 3-4 tys. zł – mówi Michał Kołodziejczak.

Likwidują rocznie 50 gospodarstw rolnych!

PiS bietnice podczas konwencji

Dbamy o #seniorzy. Dodatkowe wsparcie dla seniorów w tym roku w ramach waloryzacji rent i emerytur, #13emerytura, #14emerytura wyniesie 44 mld zł.
Marlena Maląg

J. #Kaczyński podczas #KonwencjaPiS: Czy powiedzieliśmy, że nie mamy guzików do naciskania, aby ceny były niższe? Dokonaliśmy licznych posunięć, obniżyliśmy #VAT na paliwa, na gaz, na żywność.

Bernat PatrycjaWarsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 18:50