StoryEditorPrognoza pogody

Pochmurny początek listopada - prognoza pogody dla rolników od 03 do 09 listopada

03.11.2021., 07:11h
Pochmurna i deszczowa auta czeka nas na początku listopada. O wysokich temperaturach również możemy już zapomnieć. Dwucyfrowe wartości na termometrach będą w zdecydowanej mniejszości. Deszczu jednak nie będzie wiele.

Pochmurnie, ale bez większych opadów

Początek listopada będzie pochmurny i deszczowy. Polska będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii. Już od piątku pogoda zacznie się poprawiać. Nad Europą ponownie zaczną dominować układy wysokiego ciśnienia, które przyniosą pogodę z większą ilością słońca i słabym wiatrem. Jedynie na krańcach południowo-wschodnich więcej chmur i opady deszczu. Będzie stosunkowo ciepło, bez ujemnych temperatur.

  • Pomorze – w prognozowanym okresie temperatury wyniosą od 9 do 1 stopni Celsjusza. Noce w całym regionie z temperaturami od 4 do 7 stopni Celsjusza. Przez znaczną część prognozy nie należy spodziewać się opadu deszczu za wyjątkiem przelotnych opadów w czwartek 4 listopada.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – niemal cała prognoza zapowiada się pochmurnie. Wyjątek stanowić będzie słoneczny weekend. Temperatury osiągną maksymalne wartości w wysokości 11 stopni Celsjusza w dzień. Nocą termometry wskażą wartości rzędu 3-7 stopni Celsjusza. Przelotne opady w czwartek.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 11 do 13 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy termometry wskażą stałe wartości od 3 do 52 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach bez opadów.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana jest pochmurna aura, która nie przyniesie większych opadów deszczu. Przelotne opadu spodziewane są w czwartek 4 listopada. Termometry wskażą maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Nocą temperatury wyniosą od 4 do 7 stopni Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – na Dolnym Śląsku pogoda w kratkę. Raz chmury, raz słońce. Padań nie powinno. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 9 do 13 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od 4 do 7 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce przez większość prognozy pochmurnie, ale nie przyniesie to większych opadów deszczu. Przelotne opady wystąpią w weekend. W ciągu dnia temperatury osiągną maksymalnie 12 stopni Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości od 4 do 10 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 03:46