StoryEditorWypadki

Pod Ostrołęką ciągnik wpadł do kanału. Rolnik zginął na miejscu

16.05.2022., 07:05h
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Piaseczni (woj. mazowieckie) pod Ostrołęką. 56-letni traktorzysta wjechał ciągnikiem do kanału odwadniającego. Mężczyzny nie udało się uratować.

Ostrołęka. Ciągnik w kanale. Z wody wystawały tylko koła

Do wypadku doszło w minioną sobotę w Piaseczni w gminie Kadzidło (woj. mazowieckie). Do kanału odwadniającego wjechał ciągnik rolniczy, którym kierował 56-letni mężczyzna. W kanale pojazd wywrócił się do góry kołami. Właściwie tylko koła wystawały ponad powierzchnię wody. Pozostała część ciągnika znajdowała się pod powierzchnią, w tym także kabina oraz uwięziony 56-letni kierujący traktorem.

Służby ratownicze wyciągnęły rolnika z ciągnika i podjęły próby przywrócenia mu funkcji życiowych. Wysiłek służb zaangażowanych w akcję ratowniczą spełzł na niczym – życia 56-letniemu rolnikowi nie udało się uratować.

Okoliczności wypadku są wyjaśniane. Na obecną chwilę nie wiadomo, jak do niego doszło i dlaczego 56-latek wjechał ciągnikiem do kanału.

Pod Garwolinem ciągnik rolniczy wjechał do sadzawki

To już kolejny podobny wypadek w ostatnim czasie. 25 kwietnia 2022 rok około godziny 11.30 pod Garwolinem do stawu wpadł ciągnik. Służby ratunkowe zaalarmował pasażer pechowego ciągnika.

- Policjanci wstępnie ustalili, że z nieustalonych na tę chwilę przyczyny ciągnik rolniczy wjechał do sadzawki. Pojazdem jechało dwóch mężczyzn. Jeden z nich zdołał się uratować i wezwać pomoc. Drugi niestety zginął na miejscu – informuje mł. asp. Małgorzata Pychner, rzecznik prasowa KPP Garwolin.

Michał Czubak
Fot. KMP Ostrołęka

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. luty 2024 16:33