StoryEditorWiadomości rolnicze

Pod Radzyniem ciągnik Lamborghini spłonął jak zapałka

15.09.2021., 08:09h
Ciągnik rolniczy marki Lamborghini zapalił się na poboczu drogi we wsi Żakowola Radzyńska we wtorek przed południem. Dzień wcześniej, zaledwie 10 km dalej, w Wygnance, spłonęła stodoła z belami słomy w środku. Co wiadomo o tych pożarach? 

Ciągnik Lamborghini zapalił się na poboczu drogi w Żakowoli Radzyńskiej

- We wtorek przed południem w Żakowoli Radzyńskiej w pow. radzyńskim doszło do pożaru ciągnika rolniczego marki Lamborghini. Na miejscu interweniowały dwa zastępy straży pożarnej, z Kąkolewnicy i Radzynia Podlaskiego – mówi st. kpt. Krzysztof Gomółka, oficer prasowy KP PSP w Radzyniu Podlaskim.

Ogień pojawił się w kabinie ciągnika

W ciągu kilkunastu minut ogień został opanowany. Pożar strawił jednak częściowo pojazd. – Straty wyniosły ok. 25 tys. zł – dodaje st. kpt. Krzysztof Gomółka. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał. Strażacy nie podają możliwej przyczyny pojawienia się ognia.

Pożar stodoły wypełnionej belami słomy w Wygnance

Dzień wcześniej w tym samym powiecie radzyńskim ucierpiał inny rolnik. Informacja o pożarze murowanej stodoły w Wygnance dotarła do strażaków w poniedziałek o godz. 22 05. Dyżurny zadysponował na miejsce siedem zastępów straży pożarnej. – W tym wypadku straty wyniosły ok. 160 tys. zł z czego 140 tys. zł to zniszczenia budynku – informuje oficer prasowy radzyńskiej straży pożarnej.

Krzysztof Janisławski

Fot. OSP w Kąkolewnicy, KP PSP w Radzyniu Podlaskim

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. kwiecień 2024 06:11