StoryEditorPolicja

Podpalacz grasuje we wsiach pod Nakłem. Policja prosi o pomoc

16.12.2019., 08:12h
Na przełomie listopada i grudnia doszło do serii pożarów w trzech wsiach pod Kcynią w powiecie nakielskim. Straty sięgają setek tysięcy złotych. Policja podejrzewa, że pożar powstał w wyniku podłożenia ognia i proszą o pomoc w schwytania podpalaczy. 

Pod Kcynią seria pożarów. Spłonęły stogi i stodoła

W czwartek 12 grudnia Komenda Powiatowa Policji w Nakle poinformowała, że kryminalni z Kcyni pracują nad sprawami pożarów, które wybuchły w ostatnim czasie w kilku wsiach pod Kcynią (woj. kujawsko-pomorskie). Łącznie odnotowano cztery pożary, do których doszło między 27 listopada a 1 grudnia.  

  • w Siernikach spaliły się dwa stogi,
  • w Górkach Dąbskich spalił się stóg,
  • w Dziewierzewie spaliła się stodoła.

Wcześniej odnotowano pożary stogów również w pobliski Iwnie i Gorzycach. 

Chociaż policja nie podaje jakie mogą być traty poszkodowanych rolników, to tylko w przypadku pożar w Górce Dąbskiej, gdzie spłonęło 1500 balotów straty wynoszą 120 tys. złotych. 

 

Policja prosi o pomoc w ustaleniu podpalacza stogów i stodoły

Na podstawie dotychczasowej pracy śledczych, policja podejrzewa, że każdy z czterech pożarów powstał na skutek celowego podłożenia ognia. 

Mundurowi prowadzący sprawy zwracają się do osób, które mają wiedzę na temat powyższych zdarzeń i pomóc mogą w ustaleniu sprawców podpaleń. Policjanci gwarantują anonimowość – zapewnia podkom. Justyna Andrzejewska, oficer prasowy KPP w Nakle nad Notecią. 

Żeby przekazać jakiekolwiek informacje, kt®óe mogą pomóc w wyjaśnieniu sprawy podpaleń można kontraktować się osobiście z policjantami z nakielskiej komendą lub kcyńskiego posterunku. Można również zadzwonić pod nr tel. 52 33 93 320.

 

Paweł Mikos
Fot. OSP Dziewierzewo 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
04. czerwiec 2023 12:39