StoryEditorPożar

Pożar 9 ciągników na Podlasiu. 2 mln złotych strat [FILM]

13.03.2021., 19:03h
Ponad 2 miliony złotych strat, to efekt pożaru w Sokołach w komisie maszyn rolniczych, gdzie spłonęło aż 9 używanych ciągników rolniczych. Jak sprawę komentują właściciele spalonych ciągników?

Wysokie Mazowieckie: pożar ciągników w komisie w Sokołach

– Drodzy Klienci i Sympatycy naszej firmy wydarzyła się u nas straszna rzecz: spłonęło nam kilka używanych ciągników – poinformowała firma Roltoma Agrotechnika na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Do pożaru doszło nad ranem w poprzedni piątek 5 marca 2021 roku w komisie używanych  maszyn rolniczych w Sokołach (woj. podlaskie). Pożar objął 9 ciągników rolniczych znajdujących się na placu komisu. Na miejsce pożaru zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej. Strażacy starali się o to, aby pożar nie przeniósł się na inne ciągniki znajdujące się w pobliżu i jednocześnie gasili płonące ciągniki. Kiedy pożar został opanowany, okazało się, że aż 7 ciągników uległo całkowitemu spaleniu, a kolejne dwa częściowo się spaliły. Starty wyceniono na ponad 2 mln złotych.

 

Roltoma Agrotechnika: najważniejsze, że nikt nie ucierpiał

Jednak dzięki działaniom strażaków udało się uratować ponad 50 innych ciągników i maszyn rolniczych.

– Nikt nie zawinił , niestety takie rzeczy się zdarzają, elektronika czy elektryka zawodzi trudno, staramy się pracować normalnie jesteśmy otwarci. Ponieśliśmy spore straty, ale trzeba iść dalej najważniejsze że nikomu nic się nie stało. Dziękujemy straży pożarnej, sąsiadom za pomoc i każdemu z Was osobna za miłe słowa otuchy i wsparcie – dodają przedstawiciele Roltom Agrotechnika.

Obecnie policjanci ustalają przyczyny pożaru komisu maszyn rolniczych.

 

Paweł Mikos
Fot. Facebook.com/ Roltoma Agrotechnika.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. kwiecień 2024 05:08