StoryEditorPożary

Pożar ciągnika pod Jędrzejowem [FILM]

26.03.2021., 15:03h
W Nagłowicach (woj. świętokrzyskie) ciągnik rolniczy zapalił się w trakcie jazdy. Nikomu nic się nie stało, ale maszyna poważnie ucierpiała. Raczej są marna szanse na to, żeby ciągnik udało się odratować.

Jędrzejów. W Nagłowicach spłonął Fendt. Zapalił się w trakcie jazdy

25 marca około godziny 14 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze ciągnika rolniczego marki Fendt, do którego doszło na drodze we wsi Nagłowcie (woj. świętokrzyskie). Do pożaru skierowano cztery strażackie zastępy z JRG oraz ochotniczych straży pożarnych.

Cały Fendt w płomieniach

Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce, a byli to strażacy ochotnicy z Nagłowcic, zauważył, że cały ciągnik rolniczy znajduje się w płomieniach. Przystąpiono do jego gaszenia.

Traktor tak nieszczęśliwie się zatrzymał, że stanął w pobliżu drewnianego budynku, do którego dochodziły płomienie. Strażacy musieli ratować ten obiekt przed ogniem i polewali go wodą, aby żywioł nie zajął budynku. Po ugaszeniu pożaru strażacy skontrolowali wnętrze zagrożonego budynku przy użyciu kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego nie stwierdzając podwyższonych temperatur oraz obecności gazów niebezpiecznych.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej pojazdu.

Michał Czubak
Fot. PSP Jędrzejów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 08:18