StoryEditorWypadki w rolnictwie

Pożar gospodarstwa pod Sieradzem. Ze stresu ZMARŁ ROLNIK

23.11.2019., 19:11h
We wsi Glinno pod Sieradzem w woj. łódzkim wybuchł pożar w jednym z gospodarstw rolnych. W walkę z żywiołem  było zaangażowanych ponad 20 zastępów straży pożarnej. Niestety, prawdopodobnie w wyniku stresu zmarł rolnik – właściciel gospodarstwa.  

Glinno: pożar gospodarstwa rolnego. W akcji ponad 20 zastępów straży pożarnej

W sobotę 23 listopada 2019 roku około godziny 3 w nocy służby w powiecie sieradzkim (woj. łódzkie) zostały postawione na nogi, gdyż w jednym z gospodarstw rolnych w Glinnie w gminie Warta wybuchł pożar. Ogień objął stodołę i oborę.
Do akcji ratunkowej zostały skierowane zastępy strażaków z JRG Sieradzi i JRG Łódź oraz kilkanaście zastępów strażaków ochotników, w tym OSP Warta, OSP Glinno czy OSP Cielce. Łącznie w akcje było zaangażowanych ponad 20 zastępów PSP i OSP. 

Działania strażaków były utrudnione ze względu na gęsty dym. Z tego powodu strażacy musieli w aparatach ochrony dróg oddechowych. 

Jednym z głównych zadań była ewakuacja bydła z płonącej obory – udało się wyprowadzić 35 krów. Jednak w wyniku pożaru spaliła się część stodoła oraz siano i słoma znajdująca się w budynku. 

  • Do pożaru gospodarstwa rolnego doszło w miejscowości Glinno w gminie Warta w powiecie sieradzkim

 

Na skutek stresu właściciel gospodarstwa miał zawał. Niestety rolnik zmarł

Prawdopodobnie na skutek stresu wywołanego pożarem gospodarstwa zasłabł 69-letni rolnik, do którego należało gospodarstwo rolne. Według strażaków z OSP Warta rolnik miał dostać rozległego zawału serca.

Strażacy natychmiast podjęli resuscytację, a następnie kontynuowała ją załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego. Niestety, nie udało się uratować życia 69-letniego rolnika

Paweł Mikos
Fot. OSP Warta

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 19:13