StoryEditorPrognoza pogody

Prognoza pogody dla rolników od 07 do 13 października 2020

07.10.2020., 06:10h
Zapowiada się pogoda kształtująca się pod wpływem zarówno płytkich niżów, jak i słabych układów wysokiego ciśnienia. Przeważać będzie napływ powietrza polarnego morskiego z zachodu i południowego zachodu, jedynie pod koniec okresu prognostycznego przejściowo napłynie cieplejsze powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

W nadchodzącym okresie będzie kilka dni ze słabymi lub umiarkowanymi opadami deszczu. Nie zmieni to jednak znacząco sytuacji hydrologicznej.

  • Pomorze – początek prognozowanego okresu to temperatury do 16 stopni Celsjusza. W drugiej części tego okresu cieplej i termometry będą wskazywały nawet 19 stopni Celsjusza. Najcieplejszy dzień tygodnia to 11 i 12  października, gdzie termometry wskażą właśnie po 19 stopni Celsjusza. Noce w całym regionie chłodniejsze. Przez całą prognozę pogoda będzie pochmurna i przez większość czasu może padać deszcz.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – początek tygodnia zapowiada się deszczowo. W większości dni przeważać będą chmury. Rozpogodzenie pojawi się od 10 października. Temperatury na początku tygodnia maksymalnie do 17 stopni Celsjusza. W drugiej części prognozowanego okresu cieplej, ale to tymczasowa zmiana, bo od 11 października słupki rtęci pokażą wartości 19 stopni Celsjusza.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – nawet 20 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. To znacznie cieplej, jak przez większość poprzedniego tygodnia. W nocy temperatury spadną do 5-10 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach prognozuje się niewielkie opady deszczu.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewany jest deszcz. Najcieplej, bo 22 stopnie Celsjusza zostaną odnotowane w końcówce prognozowanego okresu: w poniedziałek i wtorek w przyszłym tygodniu, nawet po 20 stopni Celsjusza. Najchłodniejszym dniem będzie natomiast czwartek 8 października. Nocą termometry będą pokazywały wartości rzędu 6-12 stopni Celsjusza. Deszcze spodziewane są 8, 9 oraz 13 października.
  • Dolny Śląsk – Prognozy zapowiadają opady deszczu, lecz nie przez większość tygodnia. Dni, kiedy będzie padać to: od 7 do 9 października. W pozostałe dni nie przewiduje się opadów. Temperatury w ciągu dnia będą wskazywały wartości nawet do 20 stopni Celsjusza. W nocy termometry pokażą maksymalnie do 11 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce zdecydowanie najmniej deszczu. Temperatura w ciągu dnia dochodzić będzie do 22 stopni Celsjusza, a więc będzie ciepło, jak na tę porę roku. Wystąpią nieliczne opady. Te spodziewane są jedynie 9 października. Noce zimne z wartościami pomiędzy 7 a 12 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
04. czerwiec 2023 16:37