StoryEditorPrognoza pogody

Prognoza pogody dla rolników od 11 do 17 listopada

11.11.2020., 07:11h
W drugiej dekadzie listopada będziemy pod wpływem wyżu. Przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Jaka będzie pogoda w drugiej części listopada?

Niemalże bez deszczu

Słabe opady deszczu możliwe są na Pomorzu Środkowym dnia 14.11. Temperatura w dzień wysoka jak na tę porę roku, ale pod koniec okresu zapowiada się znaczący spadek temperatury.

Czekają nas przymrozki

Od 15.11 temperatura minimalna prawie wszędzie będzie poniżej 0 stopni Celsjusza, a przy gruncie spadki do -5 stopni Celsjusza. 

  • Pomorze – początek prognozowanego okresu to temperatury do 9 stopni Celsjusza. Noce w całym regionie początkowo ciepłe z temperaturami w wysokości 5 stopni Celsjusza, później znacznie ochłodzenie w nocy i termometry wskażą 0 stopni Celsjusza. Padać nie powinno.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – w większość dni przeważać pogodna aura. Temperatury na początku tygodnia osiągną maksymalne wartości w wysokości 8 stopni Celsjusza. W drugiej części prognozowanego okresu chłodniej o kilka stopni i termometry wskażą wartości rzędu 2-4 stopni Celsjusza. Nocą możemy spodziewać się nawet temperatur ujemnych.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 4 do 10 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy temperatury spadną do skrajnych wartości w okolicy -2 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach nie prognozuje się opadów deszczu.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana pochmurna, ale nie deszczowa pogoda. Dopiero w drugiej części prognozowanego okresu pojawią się oznaki słonecznych dni. Najcieplej 8 stopni Celsjusza będzie 12 listopada. Później jak w pozostałej części kraju, chłodniej o kilkanaście stopni Celsjusza. Nocą spadki temperatury będą jeszcze wyższe, nawet do wartości ujemnych.
  • Dolny Śląsk – prognozy nie zapowiadają opadów deszczu w tym regionie kraju. W większość dni tygodnia pogoda będzie pochmurna. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach 9 do 11 stopni Celsjusza na początku prognozowanego okresu oraz 6-7 w drugiej jego części. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od -2 do 8 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce podobnie, jak na Dolnym Śląsku - więcej chmur i mniej słońca. W ciągu dnia temperatury osiągną wartość do 10 stopni Celsjusza. Nocą zimno: od -2 do 0 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 15:39