StoryEditorPrognoza pogody

Prognoza pogody dla rolników od 18 do 24 listopada

18.11.2020., 06:11h
W drugiej połowie listopada początkowo będziemy pod wpływem wyżu z zachmurzenie przeważnie umiarkowanym, bez opadów i ze słabym wiatrem. Od 19 listopada Polska znajdzie się z zasięgu niżów.

Będzie więcej deszczu

Będzie przeważało duże zachmurzenie z opadami deszczu. Temperatura w dzień nadal dodatnia, 23.11 na zachodzie kraju może przekroczyć 10 stopni Celsjusza  Po 20.11 spadki temperatury minimalnej miejscami poniżej 0 stopni Celsjusza.

  • Pomorze – początek prognozowanego okresu to temperatury rzędu maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Noce w całym regionie z wartościami temperatur w wysokości 2 - 5 stopni Celsjusza. Przez większość prognozy pochmurnie i z opadami od 21 listopada.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – przez większość tygodnia pochmurnie i bez opadów za wyjątkiem 19 listopada. Temperatury na początku tygodnia osiągną maksymalne wartości w wysokości 8 stopni Celsjusza. W drugiej części prognozowanego okresu chłodniej o kilka stopni i termometry wskażą wartości rzędu 3-4 stopnie Celsjusza. Noce zimne - z wartościami nawet 0 stopni Celsjusza.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – przez większość prognozowanego okresu spodziewana pochmurna pogoda. Deszcz jednak spadnie: będzie padać od 21 do 23 listopada. Najcieplej 10 stopni Celsjusza będzie 21 listopada. Później jak w pozostałej części kraju, chłodniej o kilkanaście stopni Celsjusza. Nocą temperatury spadną w okolice 0 stopni Celsjusza.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu będzie pochmurno. Będzie także padać. Deszcz prognozowany jest 19 listopada. Temperatury w ciągu dnia osiągną wartości od 3 do 9 stopni Celsjusza. Nocą spadki nawet w okolice 0 stopni Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – prognozy zapowiadają opady deszczu na 19, 21 oraz 23 listopada. W pozostałe dni tygodnia pogoda będzie pochmurna, lecz nie powinno padać. Temperatury w ciągu dnia będą dochodzić do 10 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od 1 do 6 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce podobnie, jak na Dolnym Śląsku. Pochmurno, ale z mniejszą ilością deszczu. Ten spodziewany jest jedynie 19 listopada. W ciągu dnia temperatury wyniosą maksymalnie do 10 stopni Celsjusza. Nocą możliwe przymrozki.

Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. listopad 2023 15:45