StoryEditorPrognoza pogody

Prognoza pogody dla rolników od 21 do 26 stycznia 2021

21.01.2021., 06:01h
Jaka pogoda czeka nas w drugiej połowie stycznia? Prognozy IMGW jednoznacznie wskazują, że o większych mrozach możemy zapomnieć, a w późniejszym terminie nawet będą temperatury dodatnie. Padać będzie, ale głównie deszcz.

Nadchodzi ocieplenie

W pierwszy dzień prognozowanego okresu będziemy jeszcze pod wpływem wyżu, w masie powietrza arktycznego. Zaznaczy się to niskimi temperaturami minimalnymi, zwłaszcza na wschodzie kraju.

Od zachodu jednak będzie się nasuwał niż, który przyniesie ocieplenie i zmianę pogody. Za nim napłynie cieplejsze powietrze, które przyniesie opady deszczu, a temperatura w dzień wzrośnie, zwłaszcza na zachodzie Polski.

  • Pomorze – początek prognozowanego okresu to temperatury nawet do 5 stopni Celsjusza, ale w pochmurnej aurze. Noce w całym regionie z raczej stałą wartością w wysokości od -1 do 0 stopnia Celsjusza. Pod koniec prognozy noce będą chłodniejsze z wartościami do -3 stopni Celsjusza. Padać będzie przez niemal cały tydzień. Na Pomorzu będzie to głównie śnieg.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – pochmurno i z opadami, głównie deszczu, miejscami także śniegu. Temperatury osiągną maksymalne wartości w wysokości do 2 stopni Celsjusza. Nocą możemy spodziewać się nawet temperatur w okolicy -3  stopni Celsjusza. Od 25 stycznia spodziewany jest opad śniegu.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od -1 do 4 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy temperatury nie spadną do wartości ujemnych wynoszących -3 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach pochmurnie i z opadami śniegu, który spodziewany jest od 23 stycznia.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana jest pochmurna pogoda, a w niektórych dniach wystąpią opady deszczu i śniegu. Najcieplej będzie 3 stycznia, kiedy termometry wskażą 3 stopnie Celsjusza. W pozostałych dniach tygodnia chłodniej z wartościami bliżej 0 stopnia Celsjusza lub lekko poniżej. Nocą temperatury wyniosą od -4 do 0 stopnia Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – przez całą prognozę należy spodziewać się pochmurnej aury, która jednak nie przyniesie większych opadów śniegu. Prognozy zapowiadają opady śniegu od 24 stycznia. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach -2 do nawet 4 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej -3 stopnie Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce deszcz jedynie 23 stycznia. Śnieg natomiast spodziewany jest od 25 stycznia. W ciągu dnia temperatury osiągną maksymalnie 4 stopnie Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości: od -6 do 3 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2023 18:14