StoryEditorWiadomości rolnicze

Prognoza pogody dla rolników od 5 do 11 sierpnia

04.08.2020., 19:08h
Pierwsza dekada sierpnia będzie bardzo ciepła. Miejscami, głównie na zachodzie kraju, temperatury maksymalne przekroczą 30 stopni Celsjusza. Miejscami przelotne opady deszczu.

Gorący początek sierpnia

Pogoda w pierwszym okresie prognozy będzie bardzo ciepła. W tym czasie temperatury będą dochodziły nawet powyżej 30 stopni Celsjusza. I chociaż będzie na niebie sporo chmur, to będzie to wyraźnie odczuwalne. Także wtedy nie należy spodziewać się opadów deszczu.

Deszcz, miejscami burze

Pogoda ma stać się bardziej mokra w drugim okresie prognozy, od 7 sierpnia już spodziewane w niektórych regionach kraju są deszcze, a także burze. W drugiej połowie terminu, głównie popołudniami i wieczorami, miejscami wystąpią burze, lokalnie z gradem oraz porywistym wiatrem. 

  • Pomorze – przez większość tygodnia będzie pochmurnie, a od 9 sierpnia należy spodziewać się opadów deszczu, nawet burz (9 i 11 sierpnia). 10 sierpnia odnotowana zostanie najwyższa temperatura w ciągu dnia wynosząca 30 stopni Celsjusza. W pozostałe dni niewiele chłodniej, od 24 do 29 stopni Celsjusza. Noce z temperaturami od 12 do 17 stopni Celsjusza.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – w tym regionie kraju zdecydowanie więcej deszczu. Padać będzie od 7 sierpnia. W ciągu dnia temperatury będą dochodzić do 28 stopni Celsjusza. W nocy termometry wskażą maksymalnie 16 stopni Celsjusza.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – nawet tylko 12 stopni Celsjusza i duże wahania temperatur czekać nas będzie nocą w tych regionach kraju (dochodzące do 20 stopni ciepła). Zaś w ciągu dnia spodziewać się możemy maksymalnych wartości rzędu nawet 30-31 stopni Celsjusza. Pochmurna pogoda, a w ostatnich dniach prognozowanego okresu nawet burze.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – bardzo ciepło i przez większość tygodnia deszczowo. W ciągu dnia termometry będą wskazywały od 23 do 29 stopni ciepła. Nocą wartości słupków na termometrach będą wskazywały od 11 do 18 stopni Celsjusza. Deszcze prognozowane są na dni od 7 do 11 sierpnia.
  • Dolny Śląsk – pochmurnie i w większości sucho. Opady deszczu spodziewane są na 9 oraz 11 sierpnia. Prognoza mówi, że opady mogą zamienić się w burze z wyładowaniami elektrycznymi. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 24 do 3o stopni Celsjusza. Najcieplejsze dni, to dni burzowe. W nocy termometry będą pokazywały wartości wynoszące od 11 do 17 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce zdecydowanie mniej opadów, jak w pozostałych regionach kraju. Deszcze spodziewane są w dniach 7, 9 i 11 sierpnia. Temperatura w ciągu dnia od 19 (5 sierpnia) do 27 stopni Celsjusza (6, 8-11 sierpnia). Nocą chłodniej, w granicach 13-14 stopni Celsjusza.
Michał Czubak
fot. Pixabay
źródło: IMGW
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. czerwiec 2023 20:42