StoryEditorPrognoza pogody

Prognoza pogody dla rolników od 6 do 12 października

05.10.2021., 19:10h
Polska będzie pod wpływem układów wysokiego ciśnienia, tylko w pierwszych oraz w dwóch ostatnich dniach prognozy zaznaczy się oddziaływanie niżów i związanych z nimi frontów atmosferycznych, które przyniosą wzrost zachmurzenia i opady deszczu.

Trochę słońca, trochę deszczu

Szykuje się pogoda w kratkę: trochę słońca, trochę deszczu. Weekend czeka nas jeszcze ciepły, ale od poniedziałku znacznie ochłodzenie w ciągu dnia, jeszcze większe w nocy. Nie będzie przymrozków, ale miejscami mogą się pojawić silne zamglenia i mgły.
  • Pomorze – w prognozowanym okresie temperatury wyniosą od 12 do 18 stopni Celsjusza. Noce w całym regionie chłodne od 8 do 12 stopni Celsjusza. Na Pomorzu w środę i poniedziałek przelotne opady deszczu.
  • Warmia, Mazury i Podlasie – przez pierwszą połowę prognozowanego okresu należy spodziewać się pochmurnych dni. Rozpogodzenie nadejdzie w weekend, a wraz z nim przelotne opadu deszczu. W ciągu dnia termometry nie pokażą więcej, jak 15 stopni Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości rzędu 5-12 stopni Celsjusza.
  • Ziemia Lubuska, Wielkopolska i Kujawy – od 11 do 18 stopni Celsjusza czekać nas będzie w tych regionach kraju. W nocy termometry wskażą wartości od 6 do 11 stopni Celsjusza. Na Ziemi Lubuskiej, Wielkopolsce oraz Kujawach będzie przelotnie padać 6 oraz 12 października.
  • Polska Środkowa i Wschodnia – przez większość prognozowanego okresu spodziewana pochmurna pogoda, która sprowadzi przelotne opady deszczu. Termometry wskażą maksymalnie 14-15 stopni Celsjusza, a w drugiej części prognozy raptem już około 11 stopni Celsjusza. Nocą temperatury wyniosą od 5 do 11 stopni Celsjusza.
  • Dolny Śląsk – w tym regionie opady deszczu w środę i czwartek oraz w przyszły poniedziałek. Temperatury w ciągu dnia będą w granicach od 10 do 16 stopni Celsjusza. Nocą spodziewać się możemy temperatury wynoszącej od 6 do 9 stopni Celsjusza.
  • Małopolska – w Małopolsce przelotne opady deszczu dziś i w przyszły poniedziałek. Rozpogodzenie nastąpi w piątek i słońca nie zabraknie także w weekend. W ciągu dnia temperatury osiągną wartości od 10 stopni Celsjusza do 16 stopni Celsjusza. Nocą termometry wskażą wartości od 5 do 10 stopni Celsjusza.

Michał Czubak
fot. Unsplash
źródło: IMGW

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 14:40