StoryEditorPolska

Rodzinie rolników z Widźgowa na Podlasiu spłonął dom. Jak można im pomóc?

20.09.2020., 18:09h
W niewielkiej wsi Widźgowo na Podlasiu pożar strawił znaczną część domu. Pomocy wymagało także dwoje mieszkańców domu. Teraz potrzebna jest im pomoc w odbudowie domu. Sąsiedzi i bliscy zorganizowali już zbiórkę na pogorzelców.

Pożar domu rolników w Widźgowie

We wtorek 15 września 2020 roku około południa doszło do pożaru dom jednorodzinnego  we wsi Widźgowo pod Brańskiem (powiat bielski, woj. podlaskie). Przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie instalacji, ale wszystkie okoliczności i przyczyny tragedii ustalają biegli z zakresu pożarnictwa. Strażacy dość szybko opanowali ogień, ale w żywiole rodzina rolników, do której należy dom straciła większość rzeczy, które znajdowały się w budynku. Na dodatek pomocy medycznej wymagało dwoje domowników.

 

Zbiórka dla pogorzelców z Widźgowa

Jedna z mieszkaniek Brańska i znajoma poszkodowanej rodziny zorganizowała zbiórkę na rzecz rolników.

Mieszkańcy stracili dobytek całego życia, ogień zabrał praktycznie wszystko. Pomóżmy im zacząć nowe życie i dać szansę na lepsze jutro – napisała Marcelina Grzybowska, organizatorka zbiórki.

Cel kwesty to 50 tys. złotych. Do niedzieli 20 września 2020 roku już ponad 100 osób wsparło pokrzywdzonych rolników na łączną kwotę ponad 6 tys. złotych. Według lokalnych mediów, także samorząd gminny z Brańska przekaże 6 tys. złotych pogorzelcom.

Poniżej podajemy link, który prowadzi do zbiórki – Pomoc poszkodowanym w pożarze z Widźgowa.

.

 

Paweł Mikos
Fot. OSP Brańsk

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 18:16