Protest rolników w MarianowieDawid Konieczka, TikTok/agnieszkarogalska1985
StoryEditorRolnicy. Podlasie

Agnieszka i Jarek z Rolnicy Podlasie na proteście rolników. "Do Marianowa przyjechało 700 ciągników" [WIDEO]

19.02.2024., 16:30h
Od początku lutego w Polsce trwają protesty rolników. Jak Polska długa i szeroka blokowane są drogi zarówno miast, jak i autostrady. W strajkach uczestniczą również rolnicy z Podlasia, a wśród nich Agnieszka i Jarek z Bronowa występujący w programie „Rolnicy. Podlasie”.

Protest rolników w Marianowie

16 lutego br. w Marianowie na Podlasiu odbył się kolejny protest rolników, w którym wzięli udział Agnieszka i Jarek Rogalscy z Bronowa. Małżeństwo chętnie dzieli się w mediach społecznościowych filmikami, w których pokazuje, jak wygląda ich praca w gospodarstwie. Dlatego nie mogło zabraknąć również relacji z protestu w Marianowie na Podlasiu. Jak mówi Jarek, na protest przyjechało aż 700 traktorów, które zablokowały DK nr 61. W trakcie demonstracji został odśpiewany hymn Polski. Do protestujących przyjechał również wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Stefan Krajewski.

Strajk rolników w Marianowie 9 lutego

Pierwszy protest rolników w Marianowie odbył się 9 lutego br. Postulaty rolników z Podlasia są jednolite z tymi, które przedstawiają gospodarze w innych częściach Polski. Protestujący domagają się przede wszystkim ograniczenia produktów rolno-spożywczych z Ukrainy oraz mówię „nie” Zielonemu Ładowi.

Ponadto chcieliby otrzymywać godne wynagrodzenie za ciężką pracę zarówno w polu, jak i przy zwierzętach. Jak mówią rolnicy z Podlasia, w ich regionie większość osób utrzymuje się z małych gospodarstw rolnych, przekazywanych z pokolenie na pokolenie i trudno jest im się  pogodzić z tym, że niedługo może dojść do ich likwidacji.

image
Protest rolników 9 lutego

Znani rolnicy na protestach. „Dopięliśmy swego”

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: TikTok/agnieszkarogalska1985

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 14:12