Ciągniki blokują wjazd na A2. Do kiedy potrwa protest rolników?Policja Skierniewice/Facebook: Strajk Generalny Poddębice
StoryEditorBlokady rolnicze na A2

Ciągniki blokują wjazd na A2. Do kiedy potrwa protest rolników?

13.03.2024., 10:00h
W wielu miejscach autostrady A2 trwają protesty rolników. Jedna z większych demonstracji odbywa się w Wiskitkach, gdzie drogę blokuje 200 traktorów. W których miejscach jeszcze A2 jest nieprzejezdna?

Wielki protest rolników na A2 w Wiskitkach

Blokada rolnicza na węźle Wiskitki rozpoczęła się 12 marca br. Jak poinformowała policja z Żyrardowa, traktory zablokowały przejazd o godz. 12.00 we wtorek. Koniec protestu ma nastąpić 14 marca br. również o godz. 12.00.

Do tego czasu możliwy jest zarówno przejazd, jak i postój ciągników rolniczych na trasie DK-50. Ponadto rolnicy uniemożliwiają wjazd i zjazd z autostrady A2. Blokada przekłada się na spowolnienie ruchu na odcinku DK 50 Mszczonów – Sochaczew.

Protest rolników na A2 w Łowiczu i Skierniewicach

Protest rolników na A2 nie trwa tylko w Wiskitkach. Jak się okazuje, rolnicy skutecznie blokują również węzeł Skierniewice i Łowicz. Ruch w tamtym kierunku jest zdecydowanie utrudniony.

Protest w Skierniewicach i Łowiczu potrwa do piątku 15 marca br., do godz. 12.00.

Protest rolników na A2 w Wartkowicach i Dąbiu

Trzeci dzień trwa protest rolników na A2 przy węźle Wartkowice w powiecie poddębickim, gdzie rolnicy planują zjechać z drogi 13 marca o godz. 10.00. Wcześniej jednak przez trzy dni skutecznie blokowali ruch w kierunku Warszawy i Poznania.

image
Ciągniki blokują wjazd na A2. Do kiedy potrwa protest rolników?
FOTO: Policja Skierniewice

Rolnicy zablokowali również ruch drogowy na autostradzie A2 na odcinku między węzłami Dąbie – Koło, w kierunku Warszawy. Ta blokada również ma się skończyć 13 marca. Jednak już teraz kolscy rolnicy zapowiadają blokadę skrzyżowania na DK 92, która została zaplanowana na 20 marca br.

Wielka blokada rolnicza A2 w Świecku

Już wiadomo, że blokady autostrady A2 nie skończą się tak szybko, bo 17 marca br. odbędzie się protest rolników w Świecku. Jak wynika ze wstępnie udzielonych informacji, demonstracja rozpocznie się w niedzielę 17 marca br. o godz. 13.00, a zakończy się w środę 20 marca o godz. 22.00.

Wielki protest rolników 20 marca 2024

To już pewne, że 20 marca br. cała Polska stanie. Rolnicy prężnie zgłaszają blokady drogowe w poszczególnych miejscowościach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zgłoszono już ok. 300 blokad rolniczych.

Dlaczego rolnicy nie przestają protestować?

Decyzja o kontynuacji protestów przez rolników nie jest bezpodstawna, ponieważ prowadzone w ich interesie rozmowy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Zarówno polski rząd, jak i Komisja Europejska nie są w stanie zapewnić protestujących o tym, że spełnią ich postulaty, a te, jak wiemy, pozostają niezmienne:

  • napisanie Zielonego Ładu od nowa lub jego całkowita likwidacja,
  • sprzeciw wobec ograniczania hodowli zwierząt w Polsce,
  • sprzeciw wobec importu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy.

image
Ciągniki blokują wjazd na A2. Do kiedy potrwa protest rolników?
FOTO: Instytut Rolny

image
Protest rolników

Zablokowana autostrada i dwie "eski". Obornik pod urzędem. Rolnicy z Wielkopolski znów protestują

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Facebook/Policja Żyrardów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 20:28