GUS przygotowuje się do statystycznego badania na rolnikach.Justyna Czupryniak/Canva/Envato elements
StoryEditorGUS

GUS zadzwoni do rolników. Ankieterzy zapytają o hodowlę

29.05.2024., 09:00h
W dniach od 1 do 28 czerwca 2024 roku na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone ważne badanie statystyczne dotyczące rolnictwa, a dokładniej pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego.

GUS zadzwoni do rolników

To przedsięwzięcie pozwoli na zebranie dokładnych danych, które posłużą do analizy zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie. Badanie obejmie zarówno osoby fizyczne, jak i osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej, których gospodarstwa rolne zostały wylosowane do udziału w badaniu.

Jak wziąć udział w badaniu?

Dla osób fizycznych przewidziano dwa sposoby udziału:

  • samodzielne wypełnienie formularza przez Internet: w dniach od 1 do 5 czerwca 2024 r. Aby wziąć udział w badaniu online, należy zalogować się za pomocą loginu z listu Prezesa GUS oraz numeru PESEL użytkownika gospodarstwa rolnego.
  • rozmowa z ankieterem: w trakcie wywiadu telefonicznego lub kontaktu bezpośredniego w dniach od 6 do 28 czerwca 2024 r.

image
Ceny mleka

Ceny mleka znowu spadły. GUS podaje stawki dla województw

Osoby prawne i jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej mogą również udzielić wymaganych informacji na dwa sposoby:

  • samodzielne wypełnienie formularza przez Internet: w dniach od 1 do 14 czerwca 2024 r. Aby wziąć udział w badaniu online, należy zalogować się za pomocą danych uwierzytelniających z Portalu Sprawozdawczego GUS.
  • rozmowa z ankieterem: w trakcie wywiadu telefonicznego w dniach od 17 do 28 czerwca 2024 r.

Zebrane informacje będą używane przez instytucje rządowe i samorządowe, naukowców, a także samych rolników, którzy mogą wykorzystać wyniki badania jako wskazówkę przy podejmowaniu decyzji gospodarczych. Celem badania jest pozyskanie rzetelnych danych, które zostaną wykorzystane do analizy zmian w produkcji zwierzęcej oraz oceny ogólnej sytuacji w rolnictwie.

Michał Czubak

fot. Justyna Czupryniak/Canva/Envato elements

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 12:01