Lokalna półka i emerytury stażowe. Co jeszcze PiS obiecuje mieszkańcom wsi?PiS
StoryEditorCo PiS obiecuje rolnikom?

Lokalna półka i emerytury stażowe. Co jeszcze PiS obiecuje mieszkańcom wsi?

09.09.2023., 14:35h
9 września w Końskich odbyła się konwencja PiS, podczas której przedstawione zostały obietnice wyborcze Zjednoczonej Prawicy na kolejne cztery lata. Co partia Jarosława Kaczyńskiego zaproponowała rolnikom?

Lokalna półka z produktami od polskiego rolnika

Wśród obietnic wyborczych PiS skierowanych do rolników znalazła się „Lokalna Półka”.  To program, który zakłada, że minimum 2/3 produktów żywnościowych na półkach sklepowych, m.in. mięso, pieczywo, owoce i warzywa, będzie pochodzić od lokalnych dostawców. Na paragonie ma być także informacja o kraju pochodzenia produktu.

Posiłki w szpitalu od polskiego rolnika

Program ten łączy się z innym zaproponowanym programem - Dobry Posiłek. Zakłada on, że posiłki dla pacjentów w szpitalach będą pochodzić od polskiego rolnika i lokalnego przetwórcy.

Poprawa retencji wody 

Nie zabrakło też obietnic dotyczących poprawy retencji wody na wsi. 

- Z rolnictwem wiąże się sprawa wody. O wodzie mamy w programie osobny rozdział – zaznaczył Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Dodał też, że konieczna jest budowa nowych rowów melioracyjnych, zbiorników i walka z suszą. 

Emerytury stażowe także dla rolników?

PiS zapowiedziało także emerytury stażowe, które umożliwiają przejście na emeryturę po osiągnięciu wymaganego stażu pracy: 43 lata dla mężczyzn, 38 lat dla kobiet. Nie wykluczone, że obejmą także rolników, ale na konkrety trzeba jeszcze poczekać.

Wśród innych propozycji PiS pojawiły się m.in.: program "800 plus" (zamiast 500 plus), bezpłatne autostrady, bezpłatne leki dla seniorów, dla dzieci i młodzieży do 18 lat,

Co rolnikom obiecał Tusk i Kołodziejczak? 

Tego samego dnia odbyła się konwencja Koalicji Obywatelskiej. Jakie propozycje dla rolników przedstawił Donald Tusk i Michał Kołodziejczak? Sprawdź TUTAJ.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 20:33