Katarzyna Sierszeńska
StoryEditorPROTEST ROLNIKÓW

Ostrzelano ciągnik podczas protestu rolników? Policja nie potwierdza

13.02.2024., 11:30h
W mediach pojawiła się informacja o ostrzelaniu ciągnika rolniczego podczas protestu we Wrocławiu. Czy faktycznie takie zdarzenie miało miejsce?

Wrocław. Ciągnik rolniczy miał być ostrzelany z wiatrówki

Lokalny serwis mojeolesnica.pl poinformował o niebezpiecznej sytuacji, do której miało dojść podczas rolniczego protestu we Wrocławiu. Tam - jak informuje portal - „ktoś za pomocą wiatrówki ostrzelał ciągnik rolnika z powiatu oleśnickiego”. Okazuje się, że takie zdarzenie nie miało miejsca.

Wrocławska policja nie potwierdza

W celu weryfikacji informacji skontaktowaliśmy się z biurem prasowym wrocławskiej policji. Mundurowi potwierdzają, że faktycznie podczas piątkowych rolniczych protestów otrzymali takie zgłoszenie, jednak policjanci interweniujący na miejscu nie potwierdzili, że doszło do ostrzelania ciągnika rolniczego.

image
PROTEST ROLNIKÓW W BELGII

Belgijscy rolnicy wyjechali na drogi. Zablokowali m.in. obwodnicę Brukseli

- Zebrane na miejscu ślady w postaci szkła z szyby ciągnika rolniczego, które znajdowało się poza pojazdem, a nie w kabinie, a także nieujawnienie na miejscu żadnego pocisku, śrutu, który w przypadku ostrzału z zewnątrz powinien znaleźć się w kabinie pojazdu, nie dały podstaw do tego, by uznać, że ciągnik rolniczy został ostrzelany - usłyszeliśmy w odpowiedzi na nasze pytanie.

Jak więc doszło do uszkodzenia szyby w ciągniku? Na to policja nie ma odpowiedzi. Ze zdarzenia sporządzona została notatka służbowa i na tym działania policyjnych patroli w tej sprawie się skończył.

Michał Czubak

fot. ilustrujące/K. Sierszeńska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. czerwiec 2024 09:21