Projekt rolników w GrójcuFacebook/Wojtek Kot, Canva
StoryEditorZRZUTKA

Rolnik w śnieżycę pojechał na protest Ursusem bez kabiny. Jest ZRZUTKA na kabinę

13.02.2024., 16:00h
Podczas protestów rolników w Polsce dochodzi do różnych sytuacji. Protestują starsi i młodsi rolnicy. Aktywni zawodowo i ci, którzy rolnictwu poświęcili wiele. Wśród protestujących 9 lutego br. w Grójcu farmerów nie dało się nie dostrzec URSUSA C-360, którym podróżował jeden z sadowników. Teraz pozostali uczestnicy protestu organizują zrzutkę na kabinę do jego ciągnika.

Śnieżyca na proteście rolników 9 lutego

Ogólnopolskiemu protestowi rolników, który odbył się 9 lutego br., nie sprzyjała aura atmosferyczna. W wielu miejscach Polski padał nie tylko deszcze, ale również śnieg. Nie inaczej było w Grójcu, gdzie na protest w większości wyjechali sadownicy.

Sadownik z Grójca w śnieżycę pojechał na protest

Protest w Grójcu zgromadził wielu rolników i sadowników z okolicy. Wielu z nich przyjechało nowymi traktorami z kabinami wyposażonymi w ogrzewanie, dzięki czemu nie doskwierał im chłód. Uwagę zgromadzonych przykuł jednak wspaniale odrestaurowany URSUS C-360, którym podróżował jeden z sadowników. Jak się okazało, mężczyzna jest plantatorem malin, niezwykle poruszonym sytuacją mającą miejsce w polskim i europejskim rolnictwie. Niesiony emocjami rolnik nie zważał na trudne warunki atmosferyczne, lecz wsiadł do traktora bez kabiny i wyjechał na drogę. Poruszeni jego postawą koledzy organizują teraz dla niego zbiórkę na kabinę.

Zbiórka na kabinę do traktora dla rolnika z Grójca

W zbiórkę funduszy na zakup nowej kabiny do odnowionego ciągnika rolniczego zaangażowały się dwa stowarzyszenia związane z sadownictwem:

  • Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bikówek „Dobroczynek”,
  • Stowarzyszenie Sympatyków Historii Grójeckiego Sadownictwa.

Członkowie organizacji zachęcają do wpłacania funduszy na zakup kabiny do URSUSA C-360.

Wpłat należy dokonywać na nr konta: 43 2030 0045 1110 0000 0417 9740 z dopiskiem „Kabina”.

Natomiast w adresie należy wpisać: STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU WSI BIKÓWEK DOBROCZYNEK, Bikówek 13, 05-600 Grójec.

Jak informują organizatorzy zbiórki, w przypadku przekroczenia wyznaczonej sumy zbiórki, pozostałe środki zostaną przekazani na Fundację Serce Maluszka.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Facebook/wojtek.kot.397

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 09:05