Startupy w Pałacu. Innowacje w rolnictwieprezydent.pl
StoryEditorStart–upy w Pałacu

Rolnicze start–upy u Prezydenta. "Rolnictwo jest przyszłością"

10.05.2024., 13:00h
– Rolnictwo jest naszą przyszłością. Idee, które państwo przedstawiacie, służą temu, żeby produkować żywność w sposób bardziej przyjazny dla człowieka – mówił prezydent podczas podsumowania 6. edycja projektu „Start–upy w Pałacu”.

9 maja br. w Pałacu Prezydenckim odbyła się szósta edycja projektu „Start–upy w Pałacu”. Prezydent Andrzej Duda już po raz 6. spotkał się z twórcami innowacji technologicznych. Tym razem istotę rozmów stanowiły innowacje technologiczne w sektorze rolno-spożywczym.

W dyskusji uczestniczyli nie tylko twórcy nowoczesnych rozwiązań, ale również firmy od lat zajmujące się wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań na rynek oraz reprezentanci hubów start-upowych i uczelni wyższych.

Jaki mają cel spotkania w Pałacu Prezydenckim?

Głównym celem wydarzenia „Start–upy w Pałacu” organizowanego na terenie Pałacu Prezydenckiego jest rozpowszechnianie informacji na temat nowelizacji zachodzących w polskim rolnictwie, które są wdrażane dzięki innowacjom i start–upom. Pomysłodawcy spotkania, chcą w jego trakcie zwrócić uwagę na znaczenie ochrony własności intelektualnej w szczególności w sferze nowoczesnych technologii, które są wdrażane w ramach przedsięwzięć typu startup.

– Nie mam wątpliwości, że rolnictwo jest naszą przyszłością. Idee, które państwo przedstawiacie, służą temu, żeby produkować lepiej, produkować więcej, żeby produkować w sposób bardziej przyjazny dla człowieka. Zachęcam Państwa do dalszego rozwoju – mówił prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda o rolnictwie podczas „Start–upów w Pałacu”

Podczas swojego wystąpienia prezydent Duda wielokrotnie podkreślał, że rolnictwo to jedna z najważniejszych gałęzi polskiej gospodarki i eksportu, dzięki któremu możliwe jest konkurowanie z zagranicznymi gigantami.

– To, co dla nas fundamentalne to to, że jesteśmy krajem samowystarczalnym, że nasi rolnicy zapewniają nam bezpieczeństwo żywnościowe – podkreślił Duda.

W ramach wydarzenia odbyły się dyskusje na temat innowacji, barier i sukcesów, dzięki którym zmienia się rolnictwo oraz sektor rolno-spożywczy. Twórcy rozwiązań technicznych zaprezentowali swoje pomysły i wzięli udział w rozmowie o znaczeniu własności intelektualnej w sektorze rolno-spożywczym.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Prezydent.pl, PAP

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 10:03