Rolnicy zablokują Brukselę! Protest podczas rady ministrów rolnictwa. ”UE musi zapewnić nam dochody”fot. Fédération des Jeunes Agriculteurs
StoryEditorPROTEST ROLNIKÓW

Rolnicy zablokują Brukselę! Protest podczas rady ministrów rolnictwa. "UE musi zapewnić nam dochody"

22.02.2024., 11:00h
Fédération des Jeunes Agriculteurs wzywa rolników do blokady stolicy kraju. Wielki protest szykowany jest na najbliższy poniedziałek.

Rolnicy wzywają do blokady Brukseli

Najbliższy poniedziałek w Brukseli zapowiada się na kolejny dzień blokady stolicy Belgii. Do mobilizacji wzywają rolnicy zrzeszeni w Fédération des Jeunes Agriculteurs. Zapowiadają oni intensywna działania protestacyjne w Brukseli. We wpisie w mediach społecznościowych rolnicy dziękują za dotychczasowe pikiety i wskazują na odniesione sukcesy.

image
KOMENTARZ Naczelnego

WPR, czyli Wspólny Paraliż Rolnictwa

To, co jeszcze kilka tygodni temu było nie do pomyślenia, jest teraz omawiane w ramach konstruktywnych dyskusji! W oczekiwaniu na realną realizację nie poddamy się... W najbliższy poniedziałek ruszamy do Brukseli! Europa musi także i przede wszystkim podjąć zobowiązania i zdecydowane środki, aby zapewnić Ci dochody i położyć kres nieuczciwej konkurencji!” - czytamy w opublikowanym wpisie.

Szykowana na poniedziałek blokada stolicy będzie jeszcze większa. Także Federacja Rolników Walońskich (FUGEA) planuje przeprowadzenie kolejnego protestu w stolicy Belgii i również 26 lutego. Tego dnia w Brukseli odbędzie się spotkanie europejskich ministrów rolnictwa.

Blokada marketów w całym kraju

1 lutego ponad 1200 ciągników sparaliżowało stolicę Belgii, a wiele z nich w ostatnich tygodniach blokowało centra dystrybucyjne supermarketów na terenie całego kraju. Ostatnie protesty rolnicze w Belgii polegały między innymi na blokadach dyskontów i marketów. Protestujący rolnicy ciągnikami zablokowali niektóre sklepy takich sieci handlowych, jak Lidl, Intermarche czy Aldi.

Michał Czubak

fot. Fédération des Jeunes Agriculteurs

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 15:02