StoryEditorInterwencje

Rolnik ratował życie ludziom. Pożar zniszczył mu gospodarstwo

15.12.2019., 20:12h
Pożar strawił część gospodarstwa rolnego prowadzonego przez strażaka z OSP w Mszance i JRG Tarnów. Straty są ogromne. Rolnik i strażak potrzebuje pilnie pomocy, zwłaszcza, że zima może zagrażać jego krowom. 

Tarnów: pożar gospodarstwa w Mszance

W czwartek 5 grudnia tuż po godz. 10.00 w Mszance w powiecie gorlickim (woj. małopolskie) w jednym z gospodarstw rolnych wybuchł pożar. 

Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko ze względu na wiatr. Mimo, że na miejsce przybyło kilka zastępów straży pożarnej PSP i OSP, to żywioł strawił w całości stodołę wraz z paszą, w tym sianem, zgromadzonym w budynku. Spaleniu uległy także maszyny do przygotowania paszy dla krów. Pożar zniszczył również garaż wraz z narzędziami i sprzętem.

 

Rolnik i strażak potrzebuje pomocy po pożarze gospodarstwa

Okazało się, że tragedia dotknęła strażaka, który na co dzień służy w JRG Tarnów oraz należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszance. Poza pracą w straży prowadzi on razem z rodzicami gospodarstwo rolne nastawione na hodowlę bydła mlecznego oraz produkcją roślinną. Straty są ogromne. 

Z tego powodu koledzy zorganizowali zbiórkę pieniędzy na portali zrzutka.pl. 

– W pracy zawodowej oraz działalności na rzecz lokalnej społeczności,  zawsze wykazuje się pełnym zaangażowaniem i chęcią niesienia bezinteresownej pomocy innym – podkreśla Krzysztof Krak, inicjator zbiórki.

Kwotę potrzebną na pomoc określono na 50 tys. złotych. Jak na razie w zbiórkę zaangażowało się już ponad 100 osób i zebrano niemal 8 tys. złotych. Jednak ze względu na zbliżającą się zimę i potrzebę zapewnienia paszy dla krów pomoc dla rolnika i strażaka jest potrzebna jak najszybciej. 

Wpłat można dokonywać tu: https://zrzutka.pl/6hku4v

 

Paweł Mikos
Fot: zrzutka.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. czerwiec 2023 08:23