StoryEditorSąd

Rolnik z Podlasia oskarżony o morderstwo. Szokujące ustalenia policji

29.12.2022., 12:12h
52-letni rolnik ma stanąć przed sądem. Oskarżony jest o zbrodnię z tych najgorszych – zabójstwo drugiego człowieka. Poszło o 50 złotych i szybę.  

Białystok. Rolnik trafił przed sąd pod zarzutem zabójstwa

52-letni rolnik utrzymujący się z pracy w gospodarstwie rolnym jest oskarżany o zabicie drugiego człowieka. Prokuratura zarzuca mu działanie w zamiarze ewentualnym zabójstwa. Rolnik zdaniem śledczych zadawał ciosy głównie w głowę, kopał. A obrażenia te u poszkodowanego doprowadziły do jego zgonu. Sam oskarżony do zarzutu przyznaje się jedynie częściowo – zasłaniając się niepamięcią i sporą ilością wypitego wówczas alkoholu.

Śledczy o motywach zbrodni

Prokuratura podaje, że motyw zbrodni leżał na podłoży finansowym. 52-letni rolnik wspólnie z ofiarą wcześniej spożywali alkohol. W pewnym momencie mieli wyjść ze zakrapianego spotkania i poróżnić się w sprawie zbitej szyby i pożyczki w wysokości 50 zł. Oprawca domagał się naprawienia szkody oraz zwrotu pożyczki.

Dyskusja przerodziła się w kłótnie, a ta w pobicie, które skutkowało śmiercią poszkodowanego. Po tym oskarżony miał oddalić się do swojego miejsca zamieszkania. Tam znaleźli go policjanci.

Prokuratura: to było zabójstwo. Sąd zmienia kwalifikację czynu

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku stoi w przekonaniu, że 52-latek dokonał zabójstwa. Inne spojrzenie na sprawę ma sąd. Na posiedzeniu, które odbyło się 28 grudnia sąd zmienił kwalifikację czynu na łagodniejszą: czyli na pobicie skutkujące śmiercią. Za tego rodzaju przestępstwo grozi maksymalnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura chce 15 lat kary pozbawienia wolności. Wyrok ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Michał Czubak

Fot. Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2023 17:55