StoryEditorDROŻYZNA

Sieć handlowa wprowadza zabezpieczenia antykradzieżowe na... maśle

21.07.2022., 17:07h
Ceny żywności w sklepach rosną w rekordowym tempie. Dlatego produkty spożywcze coraz częściej padają łupem złodziei. By ustrzec się kradzieży, sieć handlowa Kaufland umieściła na opakowaniach masła… zabezpieczenia przeciwkradzieżowe. 

Masło tak drogie, że wymaga specjalnych zabezpieczeń

Klienci sieci Kaufland przecierali oczy ze zdumienia. Na kostkach masła pojawiły się naklejki zabezpieczające produkty przed kradzieżą. 

Okazuje się, że rekordowe podwyżki cen masła o ponad 30 proc. zachęcają klientów do podejmowania prób kradzieży w sklepach. 

Dlaczego Kaufland zabezpiecza masło?

Portal wiadomoscihandlowe.pl zwrócił się do Kauflanda z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego naklejki umieszczane są na żywności.

- W sieci Kaufland korzystamy z zabezpieczeń, które mają zapobiec kradzieży danych grup produktowych. Część artykułów wyznaczonych do zabezpieczenia jest ustalana centralnie. Ponadto, w zależności od potrzeb, w wybranym sklepie systemem antykradzieżowym mogą zostać objęte produkty wskazane przez menedżera marketu. W przypadku próby kradzieży, gdy klient przekracza bramkę, zabezpieczenie uruchamia sygnał alarmujący pracowników marketu - mówi portalowi wiadomoscihandlowe.pl Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej w sieci Kaufland.

Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, przedstawicielka firmy nie zdradziła, czy zabezpieczenia umieszczone akurat na maśle sprawdzają się, ponieważ autentycznie wykrywają próbę kradzieży, czy może raczej ze względu na efekt głównie psychologiczny, bo widoczna etykieta odstrasza potencjalnych złodziei.

W sklepie sieci Kaufland podobne zabezpieczenia do tych na maśle dziennikarze WH znaleźli także na stekach. Ale w tym przypadku cena jest dużo wyższa i waha się w granicach 60 zł.

Więcej na: wiadomoscihandlowe.pl, fot. WH

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 20:37