StoryEditorWypadki

Stado krów spłoszył balon. przestraszone utknęły na bagnach. „Tylko głowy im wystawały”

24.05.2022., 16:05h
Krowy z natury to spokojne zwierzęta, ale jak to bywa ze zwierzętami, czasami natura potrafi zaskoczyć. W tym przypadku zaskoczyła i jedna spłoszona pociągnęła za sobą całe stado. Zwierzęta wpadły w śmiertelną pułapkę . Wprost do bagna.

Pomorskie. Balon spłoszył krowy rolnika z Szumlesia Królewskiego

Sytuację opisuje Radio Gdańsk, które dotarło do rolnika, właściciela spłoszonych krów. Opisuje on, jak 17 maja nad jego pastwiskiem w Szumlesiu Królewskim (woj. pomorskie) przeleciał balon, który spłoszył 38 krów pasących się na pastwisku. - Spłoszyły się, zerwały ogrodzenie i część uciekła do obory, ale reszta pobiegła dalej. 15 sztuk odnaleźliśmy pod Sztotrową Hutą, ponad 10 km od domu, i przyprowadziliśmy do domu. Cztery krowy się zgubiły – mówi dal rozgłośni radiowej.

Krowy odnalazły się tydzień później, w jednym z okolicznych bagien. Nie mogły się z niego wydostać. Żeby je wydobyć ze śmiertelnej pułapki trzeba było użyć dźwig. Jak wspomina rolnik, wystawały im tylko głowy.

Zwierzęta zostały doprowadzone do gospodarstwa, ale jedna była bardzo wycieńczona – rolnik musiał oddać ja na ubój.

Zawinił baloniarz?

Takiego zdania jest rolnik, który uważa, że pilon balonu powinien zmienić trasę, widząc pasące się krowy. „Moim zdaniem to głupota i nieodpowiedzialność” – mówi o tym locie.

Niewykluczone, że sprawa będzie miała swój dalszy finał w sądzie.

Michał Czubak
Fot. ilustrujące / arch. OSP Raczki

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. kwiecień 2024 14:24