StoryEditorPolicja

Szajka złodziei ukradła ciągnik. Zgubiła ich pazerność

04.02.2021., 20:02h
Z jednego z gospodarstw rolnych pod Proszowicami w Małopolsce złodzieje ukradli ciągnik rolniczy marki Ursus. Złodzieje liczyli na niezły zarobek i jednocześnie liczyli, że nikt nie powiąże ich z kradzieżą traktora. Jaka kara im teraz grozi?

Proszowice: złodzieje ukradli ciągnik z jednego z gospodarstw rolnych

Na początku lutego 2021 roku z jednego z gospodarstw rolnych pod Proszowicami (woj. małopolskie) skradziono ciągnik rolniczy marki Ursus o wartości 10 tys. złotych. O przestępstwie policjantów poinformował jeden z sąsiadów, który opiekuje się posesją.  Mężczyzna w trakcie doglądania posesji zauważył ślady włamania do garażu i wówczas przekonał się, że Ursus zniknął.

Mundurowi, którzy zajęli się sprawą bardzo szybko zdołali namierzyć winowajców. Jak się okazało, za kradzież ciągnika rolniczego odpowiada trzech mieszkańców powiatu proszowickiego w wieku 32, 27 i 21 lat.

 

Złodzieje chcieli ukryć ślady przestępstwa i rozkręcili ciągnik

Chociaż funkcjonariusze szybko namierzyli złodziei, to ci nie próżnowali i zdążyli rozebrać Ursusa na części, a nawet niektóre elementy maszyny rolniczej już sprzedali w okolicznych punktach skupu złomu! Prawdopodobnie chęć szybkie zysku i sprzedaż części na złomowisko, mogła dać policjantom szansę na namierzenie przestępców.

Całe trójce postawiono już zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi im kara pozbawienia wolności nawet na okres 10 lat. 

– Kiedy dojdzie do włamania czy kradzieży w domu, mieszkaniu, piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym nie dotykaj niczego,  opuść pomieszczenie i o zaistniałym fakcie poinformuj Policję. Nie utrudniaj  pracy policjantom i nie zacieraj śladów! W takiej sytuacji zadzwoń pod nr 112 – apeluje sierż. szt. Katarzyna Olender, rzeczniczka KPP w Proszowicach.

 

Paweł Mikos
Fot. pixabay (zdjęcie poglądowe).

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. maj 2024 23:56