WODR
StoryEditorKrajowe Dni Pola

Młodzi rolnicy na Krajowych Dniach Pola Sielinko 2023 [ZDJĘCIA]

06.06.2023., 12:30h
Krajowe Dni Pola Sielinko 2023 dobiegły końca. Na to święto przybyli goście ze wszystkich zakątków Polski. Nie brakowało także młodych pasjonatów rolnictwa, którym poświęcono cały dzień - 5 czerwca upłynął w Sielinku pod hasłem “Dzień Młodego Rolnika”. Co się działo?

Dzień Młodego Rolnika w Sielinku 

Trzeci dzień Krajowych Dni Pola Sielinko 2023 był poświęcony młodemu pokoleniu pasjonatów rolnictwa. Na Dzień Młodego Rolnika przybyli uczniowie rolniczych szkół średnich z całej Polski. Mieli okazję zapoznać się z wszystkimi oferowanymi na miejscu atrakcjami, a także uczestniczyć w różnorodnych lekcjach polowych, dotyczących takich dziedzin rolnictwa, jak: 

  • technologia produkcji roślinnej, 
  • technologia produkcji zwierzęcej, 
  • ekologia i ochrona środowiska, 
  • rozwój obszarów wiejskich, 
  • ekonomika. 

Uczniowie mogli także wziąć udział w konkursie "Rolniczy QR kod", który został rozstrzygnięty jeszcze tego samego dnia

Młodzież jest przyszłością rolnictwa 

Organizatorzy Krajowych Dni Pola podkreślają, że chcieli zapoznać uczniów z nowoczesnymi technologiami, wykorzystywanymi w gospodarstwach. 

Uczniowie są przyszłością polskiego rolnictwa, dlatego zależy nam na tym, by mogli zapoznać się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami, które mogą być wykorzystywane w gospodarstwach – mówi Jacek Sommerfeld, dyrektor Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. 

– Kiedy wchodziłem na teren WODR w Sielinku i zobaczyłem tłumy młodych ludzi, moje serce się uradowało. Cieszę się, że mamy tyle szkół rolniczych, że ten zawód ma przed sobą przyszłość. Wielu z Was będzie wykonywało tę profesję w przyszłości – zwracał się do młodzieży wiceminister Ryszard Bartosik. 

W Dniu Młodego Rolnika podczas Krajowych Dni Pola Sielinko 2023 wzięło udział około 1500 uczniów rolniczych szkół średnich z całej Polski.

https://www.youtube.com/watch?v=v1MGWdev8I4
image
FOTO: WODR
image
FOTO: WODR
image
FOTO: WODR
image
FOTO: WODR
image
FOTO: WODR
image
FOTO: WODR
image
FOTO: WODR
image
FOTO: WODR
image
FOTO: WODR
image
FOTO: WODR
image
FOTO: redakcja

oprac. Zuzanna Ćwiklińska

zdjęcia: WODR, redakcja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. lipiec 2024 04:20