Opolagra 2023: na rolników czekają pokazy bydła oraz pracy maszyn rolniczychfirmowe
StoryEditorTargi rolnicze

Opolagra 2023: na rolników czekają pokazy bydła oraz pracy maszyn rolniczych

28.05.2023., 11:15h
Na płycie lotniska w Kamieniu Śląskim 16–18 czerwca odbędą się targi Opolagra 2023. To uczta dla pasjonatów techniki rolniczej oraz chowu i hodowli bydła. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również przyjrzeć się im podczas licznych pokazów pracy

Jak pokazy maszyn rolniczych będzie można zobaczyć podczas Opolagry?

Unia Group zaprezentuje gamę zmodernizowanych popularnych przyczepianych rozsiewaczy do nawozów i wapna oraz nowy opryskiwacz z amortyzowaną mechaniczną belką polową.

Firma Anderwald pokaże ultraprecyzyjny opryskiwacz, który w czasie rzeczywistym rozpoznaje rośliny na polu i selektywnie opryskuje pojedyncze z nich.

Firma Prosat zademonstruje zdalnie sterowaną kosiarkę karczującą, ciągnik z kosiarką bijakową i karczownicą, ładowarkę wielofunkcyjną z przystawkami oraz kosiarkę zero-turn.

Agrifac wspónie z firmą Cultiwise.com zaprezentują metody oprysków punktowych z wykorzystaniem mapowania pola z pomocą drona.

Opolagra 2023 to także pokazy bydła mlecznego i mięsnego

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz konkurs młodych hodowców.

Jakie jeszcze atrakcje czekają na rolników odwiedzających targi rolnicze?

Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie po raz pierwszy możliwość obejrzenia Opolagry z góry. Dzięki firmie Helipoland przez cały czas trwania imprezy będzie można odbyć lot widokowy śmigłowcem nad terenami wystawy i okolicą.

W konkursie dla zwiedzających nagrodą główną w tym roku będzie zbiornik dwupłaszczowy do oleju napędowego o pojemności 2500 l ufundowany przez Agriexpert Mateusz Kierdal.

oprac. ms

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. październik 2023 02:59