Ferma to największa tego typu impreza, od lat przyciągająca rolników z całej Polski. Podczas tegorocznych targów pojawi się ponad 250 wystawców z kraju jak i z zagranicy, którzy zaprezentują specjalną ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli krów, świń i drobiu.firmowe
StoryEditorTargi rolnicze

Targi Ferma 2024: atrakcje, bilety, termin

29.01.2024., 15:30h
Ostatni weekend lutego (23-25.02) przebiegnie pod znakiem zdobywania wiedzy i spotkań z przedstawicielami najważniejszych firm z branży hodowlanej. Po raz trzeci w Bydgoszczy odbędą się targi Ferma – w hali BCTW będzie można zapoznać się z ofertami ponad 250 firm z kraju oraz zagranicy, wziąć udział w konferencjach oraz panelach dyskusyjnych, skupiających naukowców, doświadczonych hodowców oraz weterynarzy-praktyków. Poznaj plan konferencyjny, listę wystawców i dowiedz się jak zdobyć darmowe bilety.

Targi Ferma 2024: największe targi dla hodowców bydła, trzody chlewnej i drobiu już za miesiąc!

Po raz kolejny hodowcy, producenci i specjaliści z zakresu chowu i hodowli zwierząt gospodarskich spotkają się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym, aby wymienić się doświadczeniami i aktualną wiedzą podczas nadchodzącej edycji Targów Ferma 2024.

Ferma to największa tego typu impreza, od lat przyciągająca rolników z całej Polski. Podczas tegorocznych targów pojawi się ponad 250 wystawców z kraju jak i z zagranicy, którzy zaprezentują specjalną ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli krów, świń i drobiu.

Plan konferencyjny targów Ferma 2024

Tegoroczny plan konferencji naukowo-technicznej jest wyjątkowo bogaty. Pierwszy dzień konferencyjny dedykowany będzie głównie hodowcom świń i drobiu, odbędzie się także forum zdrowia i dobrostanu. Prof. dr hab. Roman Kołacz odpowie słuchaczom na pytanie "Dlaczego dobrostan zwierząt hodowlanych jest ważny", a dr Tomasz Schwarz z UP w Krakowie poprowadzi panel dyskusyjny pt. "Ilość czy jakość – co ważniejsze w produkcji wieprzowiny?". Nie zabraknie też omówienia takich tematów jak wpływ chorób zakaźnych na opłacalność produkcji czy jak zwiększyć zysk swoich gospodarstw w obliczu obecnej sytuacji rynkowej. 

Tego dnia również odbędzie się Forum Hodowli Drobiu, w trakcie którego Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz przedstawi aktualne problemy branży m.ni. dotyczące ochrona wizerunku branży przed atakami pseudoekologów oraz o aktualnej sytuacji i najnowszych trendach na rynku drobiu i jaj.

Dwudniowy cykl prelekcji pod hasłem "Nauka z regionu" przygotowała Politechnika Bydgoska. W piątek omówione zostaną tematy skupiające się wokół produkcji roślinnej, w sobotę natomiast prelegenci omówią zagadnienia związane z produkcją zwierzęcą.

Drugiego dnia targów odbędzie się ważna dyskusja, dedykowana producentom mleka i hodowcom bydła mlecznego. Panel dyskusyjny pt. "Branża mleczarska ludziom i środowisku" poprowadzi Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni goście.

Odbędzie się też druga edycja Forum Biogazu i Biometanu, w trakcie którego Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego przybliży słuchaczom aktualne możliwości, korzyści, ale także problemy związane z inwestycją we własną biogazownię. Nie zabraknie też kwestii prawnych i finansowych stosowania substratów i zagospodarowanie pofermentu.

Szczegółowy plan konferencji można sprawdzić na stronie targów Ferma 2024

Jak wziąć udział w tragach Ferma 2024 za darmo?

Wszyscy, którzy chcą otrzymać bezpłatną kartę wstępu na targi Ferma 2024, mogą zarejestrować się na stronie imprezy, wypełniając krótki formularz. Bilet uprawnia do wejścia jednej osoby dorosłej.

W imieniu organizatorów targów Ferma 2024 serdecznie zapraszamy do Bydgoszczy, do Hali BCTW w dniach 23 - 25 lutego 2024!

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 08:45