
Targi Ferma 2025 ze 180 stoiskami wystawców
Na stoiskach około 180 wystawców z kraju i zagranicy będzie można zapoznać się z ofertą firm genetycznych, paszowych, wyposażeniowych, robotów udojowych oraz systemów zadawania pasz. Jak zawsze imprezie będą towarzyszyły konferencje.
Targi Ferma to również panele dyskusyjne
Dla producentów trzody chlewnej pierwszego dnia targów odbędzie się panel dyskusyjny, który poprowadzi dr Tomasz Schwarz z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wśród tematów, na jakie położony zostanie nacisk, znajdą się między innymi: afrykański pomór świń, wahania rentowności i możliwości ich łagodzenia, uzależnienie Polski od importu zwierząt i genetyki, a także społeczne postrzeganie produkcji zwierzęcej, w tym kwestia agresywnej retoryki obrońców praw zwierząt i ekologów. Poruszona zostanie kwestia precedensowych wyroków w sprawie odoru i hałasu z gospodarstw oraz kłamstw na temat produkcji żywca.
OZE w produkcji zwierzęcej
Również w piątek odbędzie się forum na temat odnawialnych źródeł energii. Sobota natomiast to dzień dla hodowców bydła, zarówno mlecznego, jak i mięsnego. Przewidziano między innymi panel, podczas którego poruszone zostaną zagadnienia związane z dobrostanem krów czy metodami redukcji emisji metanu.
Jaka przyszłość czeka polskie rolnictwo?
Drugiego dnia targów odbędzie się również debata na temat przyszłości polskiego rolnictwa z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi organizowana przez Izbę Rolniczą Województwa Łódzkiego. Wszyscy, którzy chcą otrzymać bezpłatną kartę wstępu na targi, mogą zarejestrować się na stronie internetowej wydarzenia.
Dominika Stancelewska
fot. arch. red.