Ferma to największa tego typu impreza, która od lat przyciąga hodowców z całej Polski. Podczas nadchodzącej edycji targów pojawi się blisko 150 wystawców z kraju jak i z zagranicy.
StoryEditorTargi rolnicze 2024

Targi Ferma wracają w lutym 2024 r.!

28.12.2023., 09:30h
Przygotujcie się na ostatni weekend lutego – to właśnie wtedy odbędą się trzydniowe Targi Ferma 2024, które po raz trzeci zorganizowane zostaną w bydgoskiej Hali BCTW. Co tym razem zaplanowali organizatorzy dla odwiedzających i jak dostać darmową wejściówkę na targi?

Ferma 2024 – największa wystawa dla hodowców bydła, trzody i drobiu w Polsce

Kolejny raz rolnicy i specjaliści z zakresu chowu i hodowli zwierząt gospodarskich będą mieli okazję wymienić się doświadczeniami i aktualną wiedzą podczas przyszłorocznej edycji Targów Ferma, która już trzeci raz odbędą się w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym.

Ferma to największa tego typu impreza, która od lat przyciąga hodowców z całej Polski. Podczas nadchodzącej edycji targów pojawi się blisko 150 wystawców z kraju jak i z zagranicy, którzy zaprezentują specjalną ofertę wszystkiego, co niezbędne w chowie i hodowli krów, świń i drobbiu - począwszy od genetyki, poprzez pasze i systemy żywienia, leki i preparaty weterynaryjne, wyposażenie budynków inwentarskich, a także maszyny rolnicze.

Bogaty program konferencyjny podczas targów Ferma 2024

Nie zabraknie też ważnego elementu Fermy, czyli konferencji naukowo-technicznej. Pierwszy dzień konferencyjny dedykowany będzie hodowcom trzody chlewnej i drobiarzom. Dr Tomasz Schwarz z UP w Krakowie poprowadzi panel dyskusyjny pt. "Ilość czy jakość – co ważniejsze w produkcji wieprzowiny? Tego dnia również odbędzię się Forum Drobiarskie, w trakcie którego Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz przedstawi aktualne problemy branży m.ni. dotyczące jej ochrony przed ataakmi pseudoekologów. Także w piątek KPODR w Minikowie wraz z Instytutem Medycyny Weterynaryjnej UMK w Toruniu, zapraszają na wykłady traktujące o zdrowiu i dobrostanie bydła, świń i drobiu.

Dwudniowy cykl prelekcji pod hasłem "Nauka z regionu" przygotuje Politechnika Bydgoska. W piątek omówione zostaną tematy związane z produkcją roślinną, a w sobotę prelgenci skupią się na produkcji zwierzęcej.

Drugiego dnia targów odbędzie się ważna dyskusja, dedykowana producentom mleka i hodowcom bydła mlecznego. Panel dyskusyjny pt. "Branża mleczarska ludziom i środowisku" poprowadzi Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz zaproszeni goście.

Nie zabraknie drugiej odsłony Forum Biogazu i Biometanu, w trakcie którego, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego przybliży i objaśni rolnikom aktualne możliwości, korzyści, ale także problemy związane z posiadaniem włąsnej biogazowni w gospodarstwie. Nie zabraknie też kwestii prawnych i finansowych stosowania substratów i zagospodarowanie pofermentu. 

Ze szczegółowym programem konferencji można zapoznać się na stronie targów Ferma 2024 

Jak zarejestrować się i wziąć udział w tragach Ferma 2024 bezpłatnie?

Już od 20 grudnia br. wszyscy, którzy chcą otrzymać bezpłatną kartę wstępu na targi, mogą zarejestrować się na stronie imprezy, wypełniając krótki formularz.

W imieniu organizatorów targów Ferma 2024 serdecznie zapraszamy do Bydgoszczy, do Hali BCTW w dniach 23 - 25 lutego 2024!

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 13:17