Targi Sima zaplanowane na drugą połowę listopada br. zostały odwołane.archiwum
StoryEditorTargi rolnicze

Targi rolnicze Sima 2024 odwołane!

29.02.2024., 11:30h
Dotarła do nas sensacyjna informacja. W tym roku nie odbędzie się wystawa SIMA 2024, która jest największą imprezą techniki rolniczej we Francji, a zarazem jedną z największych na świecie.

Targi Sima 2024 odwołane. Powodem pogarszająca się sytuacja na rynku maszyn

Targi zaplanowane na drugą połowę listopada br. zostały odwołane ze względu na pogarszającą się sytuację w branży maszyn rolniczych oraz fatalne perspektywy na drugą połowę roku.

Stowarzyszenie francuskich producentów maszyn rolniczych Axema, które jest współorganizatorem paryskiej imprezy, podkreśla również, że wpływ na podjęcie takiej decyzji miała napięta sytuacja dotycząca rolników w całej Europie, co objawia się falą protestów o skali, której jeszcze do tej pory nie notowano.

Targi SIMA odbędą się dopiero w 2026 roku. To będzie zupełnie inna wystawa niż do tej pory. Przejdzie ona transformację, tak samo jak zmienia się świat – informuje Laurent De Buyer, dyrektor generalny Axema.

Paryska wystawa od dłuższego czasu nie ma dobrej passy

Ostatnią edycję z 2022 roku zobaczyło ok. 153 tys. osób, czyli o jedną trzecią mniej niż miało to miejsce podczas ostatniej edycji w roku 2019. W tej imprezie zabrakło kilku czołowych producentów, takich jak SDF, Manitou, JCB czy Michelin. Dla porównania, targi EIMA w Bolonii, które odbywały się w podobnym czasie, zobaczyło 327 tys. osób.

Przemysław Staniszewski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
31. maj 2024 00:59