Pod koniec tygodnia rozpoczną się targi Szepietowo.Kolasińska/Canva
StoryEditortargi

Targi Szepietowo 2024 już 29 i 30 czerwca. Jaki program Wystawy Zwierząt Hodowlanych?

26.06.2024., 08:00h
Pod koniec czerwca, hodowcy zwierząt hodowlanych z całej Polski spotkają się na jednym z najważniejszych wydarzeń rolniczych w kraju.

Już wkrótce Targi Szepietowo

XXX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz VI Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego odbędą się 29 i 30 czerwca w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Jest to największa i ciesząca się ogromną popularnością impreza wystawiennicza w Polsce północno-wschodniej.

VI Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego

Podczas Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych odbędzie się VI Krajowa Wystawa Bydła Mięsnego. Zaprezentowanych zostanie około 80 sztuk bydła w różnych rasach, takich jak limousine, charolaise, belgijska biało-błękitna, galloway, angus i blonde d’Aquitaine. Zwierzęta będą rywalizować o tytuł superczempiona, a komisja sędziowska przyzna także tytuły czempionów i wiceczempionów.

XI Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych

Wydarzeniem towarzyszącym Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych będzie XI Ogólnopolska Wystawa Królików Rasowych. Hodowcy królików jak co roku zaskoczą ilością zwierząt i różnorodnością ras.

Bogata oferta wystawiennicza

Dwudniowa wystawa to również doskonała okazja do promocji podlaskiego rolnictwa. Wystawcy zaprezentują dorobek hodowlany, dobre praktyki rolnicze, nowoczesne technologie, bogatą ofertę handlową, maszyny i urządzenia rolnicze. Na wystawie pojawią się firmy zajmujące się produkcją nasion, nawozów, pasz, a także dostawcy wyposażenia budynków inwentarskich oraz przedstawiciele odnawialnych źródeł energii. Nie zabraknie stoisk z rękodziełem i lokalną żywnością.

image
Amazone

Nowości od Amazone na Amatechnica 2024

Wiedza to podstawa

Podczas Dni z Doradztwem Rolniczym doradcy z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie poinformują o działaniach z dostępnością środków pomocowych. Eksperci udzielą informacji na temat szkoleń, platformy eDWIN oraz innowacyjnego zarządzania gospodarstwami rolnymi.

image
Dobrostan zwierząt gospodarskich

Dbałość o zdrowie i dobrostan świń to inwestycja, która szybko się zwraca

Dni Pola

Uczestnicy wystawy będą mieli okazję obejrzeć poletka doświadczalne, na których prowadzone są doświadczenia z różnymi gatunkami zbóż i roślin strączkowych. Celem jest ocena przydatności nowych odmian do upraw w warunkach gospodarstw ekologicznych.

Innowacyjna forma upraw

W ramach projektu „Wykorzystanie pojazdów samobieżnych w uprawach rolniczych jako innowacyjna forma prowadzenia upraw” odbędzie się pokaz pracy autonomicznego pojazdu w uprawie kukurydzy. Konsultanci będą dostępni, aby udzielić informacji na temat rolnictwa 4.0.

Będą też atrakcje dla dzieci

Najmłodsi uczestnicy będą mogli spędzić czas w strefie zabaw „Magia Dzieciom” lub wziąć udział w „Mlecznej uczcie” pełnej gier, zabaw i konkursów. Niewątpliwą atrakcją będzie Farming Simulator, największa gra symulacyjna, która pozwala wcielić się w rolę nowoczesnego rolnika.

oprac. M. Czubak

fot. Kolasińska/Canva

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 07:52