fot. T. Ślęzak
StoryEditorWYŚCIG TRAKTORÓW

Wyścigi traktorów w Wielowsi w 2023 w nowym miejscu!

30.07.2023., 13:00h
Tomasz ŚlęzakTomasz Ślęzak
Lato to czas, gdy pola Wielowsi stają się areną niezwykłych zmagań, które przyciągają miłośników rolniczej techniki i sportowej rywalizacji z całego kraju. To właśnie tutaj odbywa się coroczny Wyścig Traktorów, jedno z najbardziej ekscytujących wydarzeń związanych z rolnictwem. Impreza przyciąga zarówno zapalonych pasjonatów, jak i tłumy ciekawskich, pragnących zobaczyć te niezwykłe pojazdy w akcji.

Wyścig Traktorów na polach Wielowsi

Wyścig Traktorów na polach Wielowsi, to największa w naszym kraju impreza, podczas której miłośnicy i pasjonaci rolniczej techniki wykorzystują ciągniki jako pojazdy wyścigowe. Ścigają się w dwóch konkurencjach. Najpierw pokonują trudny tor wyznaczony belami słomy, następnie starają się uzyskać jak najlepszy czas w wyścigu na ¼ mili. Kolejna edycja Wyścigu odbędzie się 27 sierpnia. Wyjątkowo nie będzie ona rozgrywana w Wielowsi, lecz w pobliskim Inowrocławiu. Wielowieś od Inowrocławia dzieli zaledwie kilka kilometrów. Wyścig ciągników co roku przyciąga rzesze sympatyków techniki rolniczej oraz miłośników sportowej rywalizacji.

Urząd Marszałkowski w Toruniu organizator gminnych dożynek poprosił Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Wielowieś, które jest organizatorem Wyścigu o jego zorganizowanie równolegle z dożynkami. Zobowiązał się przy tym do partycypowania w kosztach organizacji sportowych zmagań operatorów ciągników. Wyścig oraz dożynki odbędą się na terenie lotniska Areoklubu Kujawskiego, który położony jest przy drodze krajowej nr 15 prowadzącej z Inowrocławia do Torunia.

- Zmienia się tylko miejsce. Wyścig zachowa swój charakter. Startujemy tradycyjnie w dwóch kategoriach ciągników do 80 KM mocy i mocniejszymi. Będzie też kategoria przewidziana dla traktorów zabytkowych jak i ciągników marki Ursus – mówi Marcin Nieznalski ze Stowarzyszenia Miłośników Sołectwa Wielowieś.

"Tygodnik" zaprasza na wyścig

Podczas Wyścigu tradycyjnie obecny będzie „Tygodnik” Organizujemy zawody przewidziane tylko dla pań. Konkurs „Kobiety na Zetory” polegać będzie na pokonaniu toru wyścigu traktorów pod opieką profesjonalnego operatora przysłanego przez autoryzowanego dilera. Szczegóły dotyczące rejestracji na zawody będziemy publikować w mediach społecznościowych. Przewidujemy atrakcyjne nagrody dla najszybszych operatorek.

Tomasz Ślęzak
​fot. T. Ślęzak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 18:31