StoryEditorPolicja

Ukradł 130 balotów siana. Wpadł przez monitoring, teraz grozi mu więzienie [FILM]

09.02.2023., 13:02h
Nawet na 5 lat do więzienia może trafić 59-letni złodziej, który z różnych pól w okolicy gminy Białośliwie (woj. wielkopolskie) kradł baloty siana. Łącznie podwędził ich rolnikom ponad 100 sztuk.

Piła. Z pól znikały baloty

Policjanci Posterunku Policji w Białośliwiu pod koniec stycznia otrzymali informację o kradzieży 130 sztuk balotów siana, które były składowane na okolicznych polach na terenie gminy Białośliwie. Wg zgłaszającego straty wynikając z kradzieży balotów oscylują w wysokości 8 tys. zł.

Pomógł monitoring

Policjanci pozyskali informację o tym, jak wyglądały przyczepy, którymi kradzione były baloty. - Mundurowi ustalili pojazd jaki brał udział w tym procederze, a ponadto dotarli do nagrań monitoringu, na których widać jak ciągnik rolniczy z charakterystycznymi przyczepami najpierw przejeżdża w kierunku miejsca kradzieży, jak i później, gdy już wraca z łupem – podaje st. sierż. Wojciech Zeszot z pilskiej policji.

Dzięki temu udało im się ustalić właściciela ciągnika. Był nim 59-latek z gminy Miasteczko Krajeńskie, który trzykrotnie ogołocił okoliczne pola z balotów siana. Do kradzieży się przyznał.

Teraz stanie przed sądem i grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Michał Czubak
Fot. KPP Piła
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 09:44