StoryEditorPolicja

Ukradł ciągnik i przyczepę warte ponad 120 tys. złotych. Wpadł u mechanika

03.07.2019., 13:07h
Policjanci z Radziejowa zatrzymali 40-latka, który miał ukraść ciągnik rolniczy i przyczepę. Może za to trafić za kraty na 5 lat. 

Ciągnik skradziony w Niemczech odnaleziony pod Radziejowem

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie zostali poinformowani, że na terenie jednego z warsztatów mechanicznych znajduje się ciągnik rolniczy wraz z przyczepą, które mogły pochodzić z kradzieży. 

Mundurowi udali się na miejsce, aby zbadać to zgłoszenie. Jak się okazało, informacja była prawdziwa i maszyna rolnicza została skradziona kilka dni wcześniej w Niemczech. 

– Kryminalni ustalili osobę, która przywiozła sprzęt do naprawy na teren zakładu. Był nim 40-letni mieszkaniec pow. włocławskiego, który po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony przez radziejowskich policjantów materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu zarzutu kradzieży ciągnika rolniczego i przyczepy o wartości 122 000 złotych – informuje asp.szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP w Radziejowie. 

We wtorek 2 lipca 2019 roku sąd zdecydował o zastosowanie wobec 40-latka spod Włocławka środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na 3 miesiące. 

Za kradzież ciągnika 40-latek może trafić do więzienia nawet na 5 lat.  

Skradziony w Niemczech ciągnik i przyczepa były warte 122 tys. złotych (Fot. KPP Radziejów)
Skradziony w Niemczech ciągnik i przyczepa były warte 122 tys. złotych
(Fot. KPP Radziejów)

 

Paweł Mikos 
Fot. KPP Radziejów 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
04. czerwiec 2023 12:44