StoryEditorPolicja

Ukradł konie dwóm rolnikom. Nie uwierzysz gdzie je ukrył

27.05.2020., 08:05h
27-latek jednej nocy ukradł dwóm właścicielom trzy konie: kuca oraz klacz i źrebaka. Wszystkie konie odnalazły się w dniu zgłoszenia kradzieży przez ich właścicieli. Czym kierował się złodziej? Gdzie ukrył ukradzione konie?

Gorzów Wielkopolski: Zrabował konie i próbował zmylić policjantów

20 maja policja w Gorzowie Wlkp. została powiadomiona o nietypowej kradzieży. Z terenu dwóch posesji zostały ukradzione trzy konie. W jednym przypadku skradziono kuca w kolejnym klacz i źrebię. Informacje o przestępstwie przekazano do ościennych jednostek. Praca policjantów przyniosła rezultat jeszcze tego samego dnia. Konie zostały odnalezione, jak i sprawca kradzieży.

Konie na ogródku u dziadków sprawcy kradzieży

Mundurowi na jednej z posesji na terenie powiatu sulęcińskiego zauważyli konie, które wyglądem odpowiadają tym, jakie w nocy z 19 na 20 maja zostały skradzione. Właściciele posesji nie mieli pojęcia, skąd się konie na ich terenie pojawiły, ale policja wyjaśniła tę zagadkę. Zwierzęta ulokował tam 27-letni wnuczek, który został oskarżony o ich wcześniejszą kradzież.

Tłumaczył się, że zrobił to dla dobra zwierząt

Tłumaczenie mężczyzny, który oświadczył policjantom, że konie znalazł na drodze ciemną nocą i zabrał na posesję dziadków, aby je uratować, nie trafiły do policjantów. Mundurowi nie dali wiary tym tłumaczeniom. Zdaniem policji 27-latek chciał się wzbogacić na koniach i ukradł je, aby następnie je sprzedać.

Jaka kara grozi "amatorowi koni"?

Właściciele oszacowali wartość zrabowanych koni na około 4,5 tysiąca złotych. W związku z tym 27-latek usłyszał zarzut kradzieży, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

Michał Czubak
fot. KPP Sulęcin
źródło: Policja lubuska
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 11:27