StoryEditorWypadki

Ursus przewrócił się na rolnika. 46-latek zginął pod ciągnikiem

15.11.2021., 13:11h
Dramat na Pomorzu. Podczas prac polowych w Wiślinach (pow. kwidzyński) doszło do wywrotki Ursusa. W wyniku przewrócenia się ciągnika zmarł 46-letni kierujący pojazdem.

Kwidzyń. Wypadek w Wiślinach - 46-letni traktorzysta zginał przygnieciony Ursusem

Do wypadku doszło w minioną sobotę 13 listopada w Wiślinach (woj. pomorskie). Tam z nieustalonych przyczyn ciągnik rolniczy marki Ursus C330 zsunął się ze skarpy i przewrócił się, przygniatając kierującego nim 46-latka.

Sąsiedzi pobiegli na ratunek

Na ratunek poszkodowanemu kierującemu ciągnikiem rolniczym rzucili się sąsiedzi. 46-latka spod pojazdu wydobyli siłą własnych mięśni. To oni, jako pierwsi rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Następnie działania ratownicze były kontynuowane przez przybył na miejsce wypadku służby, w tym strażaków i policjantów.

Ratując życie rolnika korzystano z AED, przenośnego defibrylatora, jednak nawet z wykorzystaniem tego sprzętu nie udało się przywrócić 46-latkowi funkcji życiowych.

Okoliczności wypadku są ustalane przez policję.

Makabryczny wypadek pod Śremem. Rolnik ZGINĄŁ zmiażdżony przez przyczepę

Do tragicznego wypadku doszło w jednym z gospodarstw rolnych pod Śremem. Podczas prac polowych przyczepa zmiażdżyła 61-letniego pracownika gospodarstwa rolnego w Brześnicy.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pracownik gospodarstwa rolnego, 61-letni mieszkaniec gminy Krobia, w trakcie ustalania przyczyny awarii częściowo podniesionej skrzyni ładunkowej przyczepy rolniczej, został przygnieciony przez część ładunkową do ramy tej przyczepy – podaje Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP w Śremie.

Rolnik ZGINĄŁ wciągnięty przez glebogryzarkę

– Ze wstępnych informacji wynika, że mężczyzna wykonywał jakieś czynności przy pracującej glebogryzarce, a ta go wciągnęła – mówi mł. bryg. Jarosław Lasek, rzecznik Komendy Powiatowej PSP w Rykach. Glebogryzarka była prawdopodobnie zagregowana z ciągnikiem Ursus.

Pracujący na miejscu strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego, aby wydobyć mężczyznę z maszyny – dodaje mł. bryg. Jarosław Lasek.

Michał Czubak
Fot. PSP Kwidzyń

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. wrzesień 2023 23:40