StoryEditorPolicja

Ursusem wjechał w Seata. Dwa razy! Pijacki rajd skradzionym ciągnikiem

08.08.2019., 18:08h
Policjanci z kartuskiej drogówki zatrzymali 42-latka, który kierując ciągnikiem rolniczym spowodował kolizję w Gołubiu. Za kierownicą Ursusa nie powinien on zasiąść co najmniej z 3 powodów: pił alkohol, miał zakaz prowadzenia pojazdów, a ciągnik… ukradł.

Policjanci z Kartuz przedstawiają szczegóły zdarzenia (a raczej zdarzeń) 

W niedzielę 4 sierpnia, po godzinie 16.00 dyżurny kartuskiej komendy dostał zgłoszenie, że pijany kierowca ciągnika uderzył w samochód na drodze w Gołubiu, a kiedy próbował uciekać został ujęty przez kierującego samochodem osobowym. Na miejsce dyżurny skierował policjantów z kartuskiej drogówki, którzy pracowali nieopodal - w Stężycy. Mundurowi szybko zatrzymali kierowcę Ursusa. 

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu, kierujący ciągnikiem Ursus 42-letni mieszkaniec gminy Stężyca wyjeżdżając z ul. Przy Lesie na ul. Sambora w Gołubiu zjechał na lewy pas i uderzył w kierującego  Seatem, następnie zatrzymał się i cofając ciągnikiem po raz kolejny uderzył w osobówkę.  Jak ustalili policjanci kierowca ciągnika po zderzeniu z samochodem wypadł z niego, a następnie kiedy próbował uciekać został ujęty przez innego kierującego samochodem.

Mężczyzna popełnił szereg przestępstw

Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że mężczyzna jest pijany, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu mieszkańca pow. kartuskiego w policyjnej bazie danych okazało się, że posiada on 10-letni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. A tego samego dnia właściciel ciągnika rolniczego którym kierował 42-latek zgłosił jego kradzież.

Kierowca pojazdu został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty prokuratorskie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego może mu grozić kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za krótkotrwałe użycie obcego pojazdu mechanicznego.oprac. Oskar Miroszka
zdjęcie KPP Kartuzy

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
04. czerwiec 2023 13:11