StoryEditorPolicja

Wracał z Andrzejek i zniszczył ciągnik. Rolnik stawia ultimatum wandalowi

30.11.2022., 13:11h
W Bańskiej Niżnej (woj. małopolskie) rolnik na długo zapamięta tegoroczną imprezę andrzejkową. Skończyła się ona na akcie wandalizmu, której ofiarą padł ciągnik rolniczy. Rolnik jest wyrozumiały i zanim sprawę przekaże policjantom, chce aby wandal sam się do niego zgłosił.

Bańska Niżna. Alkohol uderzył do głowy wandalom – zdewastowali ciągnik rolniczy

Wszystko dla ludzie, rozumiemy takie podejście, ale także forsujemy, że wszystko z umiarem. Tego umiaru zabrakło wyrostkowi, który wracając z andrzejkowej imprezy w Bańskiej Niżnej (woj. małopolskie) wpadł na durny pomysł uszkodzenia ciągnika rolniczego. W jednych z drzwi wybił szybę.

 

Zdarzenie uchwycił monitoring. Rolnik chce dać im szansę

Całość zdarzenie została nagrana przez kamerę. Nagranie zabezpieczono, ale jeszcze nie trafiło do organów ścigania. Najpierw poszkodowany rolnik chce dać wandalom szanse na naprawienie wyrządzonej szkody.

- Sprawca pilnie wzywany do polubownego załatwienia sprawy do środy. Cena szyby 1300 zł. Sprawa kwalifikuje się jako uszkodzenie mienia, która może być kwalifikowana również jako kradzież z włamaniem oraz wtargnięcie na prywatną posesję - mówi właściciel ciągnika – wzywa poszkodowany rolnik.

W przeciwnym razie całość materiału dowodowego trafi w ręce policjantów i to ta formacja zajmie się ustalaniem sprawcy uszkodzenia ciągnika rolniczego.

Michał Czubak
Fot. arch. prywatne

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. kwiecień 2024 03:46