StoryEditorPolicja

Wybuch w punkcie skupu zbóż przy granicy z Ukrainą. Zginęły 2 osoby. Czy to przez rosyjską rakietę?

15.11.2022., 20:11h
7 kilometrów od granicy z Ukrainą, na terenie Polski w miejscowości Przewodów (woj. lubelskie) doszło do wybuchu. Zginęły dwie osoby – ofiary to pracownicy suszarni zboża. Prezydent RP zwołał pilne spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego w związku z „sytuacją kryzysową”. Associated Press powołując się na źródła wywiadowcze USA, twierdzi, że pociski były rosyjskie.

Lublin. Wybuch przy granicy z Ukrainą. Zginęły dwie osoby

We wtorek około godziny 15.35 w miejscowości Przewodów (woj. lubelskie) doszło do eksplozji, która słyszana była w odległości wielu kilometrów i na terenie sąsiednich miejscowości. Wybuch miał miejsce w punkcie skupu zboża. W chwili zdarzenia przebywały w nim osoby. Dwie z nich poniosły śmierć na miejscu.Bliskość miejscowości z granicą Ukraińską i doniesieniami o tym, że Rosja dokonała w tym czasie zmasowany atak rakietowy na Ukrainę, pozwalają snuć domysły, że w punkt skupu zboża mogła uderzyć rakieta wystrzelona przez Rosjan.

Takie informacje przekazuje również agencja Associated Press.

Sytuacja kryzysowa i pilne spotkanie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego

- W związku z zaistniałą sytuacją kryzysową premier Mateusz Morawiecki w porozumieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zarządzili zwołanie spotkania w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z członkami Komitetu ds. Bezpieczeństwa Narodowego i spraw Obronnych - przekazał Piotr Mueller, rzecznik rządu.

- Apeluję, aby do tego czasu na razie nie publikować niepotwierdzonych informacji, my będziemy je komentować i informować o nich po posiedzeniu, które się teraz właśnie odbędzie, po przedstawieniu właściwych informacji przez służby, które o tych wydarzeniach poinformują - powiedział rzecznik rządu.

Michał Czubak
Fot. Nexta

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. maj 2024 23:16