StoryEditorPolicja

21-latek holował ciągnikiem BMW. Teraz on i kierowca auta mają duże kłopoty

30.01.2023., 18:01h
Pod Iławą policjanci zauważyli ciągnik rolniczy, który holował BMW. Kiedy mundurowi zobaczyli, że traktor nie ma oświetlenia, postanowili zatrzymać pojazd. Jednak młody kierowca ciągnika… dodał gazu i próbował uciec. Dlaczego? Jaka kara spotkała młodego traktorzystę i kierowcę BMW?

Iława: policjanci zatrzymali traktorzystę, który holował BMW

W piątek 27 stycznia 2023 roku w gminie Kisielice pod Iławą (woj. warmińsko-mazurskie) podczas patrolu policjanci zauważyli ciągnik rolniczy, za którym jechało osobowe BMW. Jak się okazało samochód osobowy był holowany przez traktor.

Jednak maszyna rolnicza nie była odpowiednio oświetlona, więc funkcjonariusze iławskiej policji postanowili zatrzymać traktorzystę do kontroli drogowej i sprawdzić stan techniczny ciągnika.

Zgodnie z procedurą mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych dając znać kierowcy traktora, żeby zatrzymał się do kontroli. Jednak ku zdziwieniu policjantów, traktorzysta nie tylko się nie zatrzymał, ale dodał gazu i zaczął uciekać przed radiowozem. Próbą zgubienia policjantów ciągnikiem z podczepionym BMW oczywiście się nie powiodła i funkcjonariusze po chwili zatrzymali traktorzystę.

– Okazał się nim 21 – latek, natomiast bmw kierował 16 – latek.  21 – latek oświadczył, że poprosił młodszego znajomego, aby ten pomógł mu holować jego auto – wyjaśnia st. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowa KPP w Iławie.

Młody traktorzysta już został ukarany mandatem. Z kolei 16-latek za prowadzenie samochodu bez uprawnień będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. kwiecień 2024 14:04